زیویار گفت: تکمیل سد معشوره یکی از مطالبات مهم استان است که با تکمیل این پروژه بخش کشاورزی چند شهرستان از جمله خرم آباد، دلفان، کوهدشت، چگنی و رومشکان تقویت خواهند شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار در جلسه شورای برنامه ریزی استان اظهار داشت: مادامی که مشکلات زیرساختی وجود دارند نمی توان انتظار توسعه داشت و با وجود مشکلات زیرساختی اجازه ی شکوفایی کامل را از این بخش گرفته اند.

وی مشکلات بخش راه و ترابری را از دیگر موانع زیرساختی در استان قلمداد کرد و خواستار پیگیری جدی رئیس مجلس نسبت به تخصیص اعتباراتی برای رفع آنها به ویژه در راه های مواصلاتی با استانهای همجوار شد.

استاندار لرستان گفت: علیرغم جمعیت بالای استان نسبت به بیشتر استانهای همجوار، متاسفانه در تخصیص اعتبارات و رفع مشکلات زیرساختی پایین تر دیده می شود که بسیاری از نیازهای زیرساختی استان می بایست خیلی سال ها پیش دیده شده و برای آن برنامه ریزی می شده است.

زیویار نیازهای آبی و روان آبی در حوزه ی کشاورزی را یکی از ضروریات استان برشمرد و افزود: طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه نیاز آب ذخیره در استان بین چهار تا پنج میلیارد مترمکعب است و این در شرایطی است که در حال حاضر آب ذخیره شده در استان تنها ۲۰۰ میلیون مترمکعب است.

استاندار لرستان تکمیل پروژه ی سد معشوره را یکی از مطالبات مهم استان عنوان کرد و گفت: با تکمیل این پروژه بخش کشاورزی چند شهرستان از جمله خرم آباد، دلفان، کوهدشت، چگنی و رومشکان تقویت خواهند شد که پیشرفت فیزیکی این پروژه ۲۵ درصد است که خوشبختانه قول مساعدت را از آقای شیبانی گرفتیم و اگر مجلس نیز نگاه ویژه تری به آن داشته باشند تا پایان سال بخش مهمی از پروژه را به پیش خواهیم برد.

وی آزادسازی و ثبت جهانی اثر تاریخی قلعه فلک الافلاک به عنوان یک ظرفیت بزرگ گردشگری را مسیری دیگر برای توسعه ی استان برشمرد و بیان کرد: اگر اعتبارات لازم برای آزادسازی و مرمت قلعه فراهم شود باعث شکوفایی سایر ظرفیت های گردشگری استان می شود.

زیویار اظهار کرد: در بخش واحدهای تولیدی اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار و ۵۰۰میلیارد ریال به استان تخصیص داده شد، که خوشبختانه تا ۲/۵ برابر تقاضاها را بررسی و تصویب کردیم و امیدواریم این رقم در سال آتی افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/