رضایی کوچی با اشاره به ضرورت تکمیل سدهای لرستان، گفت: هیچ شهری در استان از آب پایدار برخوردار نیست.

به گزارش سفیرافلاک، محمد رضا رضایی کوچی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری لرستان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: احداث شبکه ریلی در استان مهم است که اکثر شهرهای استان را دربرمی گیرد و این مسیر می تواند کل مسیر انتقال کالا را از طریق استان لرستان شاهد باشیم و در بخش اقتصادی و توسعه هم اثرگذار است.

وی افزود: ۱۶۰ معدن فعال در استان داریم که زمینه صادرات را از طریق ریل می توان فراهم کرد که از طریق تهاتر نفت برای استان فراهم شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به سدهای نیمه کاره لرستان گفت: هیچ شهری در استان از آب پایدار برخوردار نیست در حالی که دو برابر ماینگین کشور بارندگی است و سدهایی که ۱۰ تا ۴۰ درصد پیشرفت داشتند و اگر  شهرهای موجود به آب سد وصل نشوند بحران ایجاد می شود.

رضایی کوچی بیان کرد: در استانی که بیشترین بارندگی را داریم به دلیل عدم مدیریت بیشترین بحران را در تامین آب شرب داریم و منابعی که برای تکمیل سدهاست می تواند بخشی از مشکل را حل کند.

وی خاطر نشان کرد: در مرکز استان به خاطر نبود زمین و عدم برنامه ریزی در جهش تولید مسکن شرایط خوبی نداریم ولی در دو ماه اخیر حرکت های خوبی شده ولی به دلیل عدم تامین زمین مخصوصا در مرکز استان مشکلاتی وجود دارد که پیشنهاد دادیم باید به دنبال شهر جدید باشند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به قلعه فلک الافلاک، افزود: این قلعه یکی از نمادهای استان است که در بودجه سال بعد منابعی که برای تکمیل و تملک لازم است در بودجه پیش بینی خواهد شد.

انتهای پیام/