قالیباف با اشاره به اینکه محرومیت زدایی در اولویت مجلس قرار دارد، گفت: ساخت ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و خانواده های شهدایی که مشکل دارند در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش سفیرافلاک، محمد باقر قالیباف عصر امروز در جلسه شورای اداری لرستان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: لرستان استانی است که نمادی از مکتب قرآنی و فرهنگ اهل بیت است و سابقه طولانی در فرهنگ و تمدن دارد، یاد می کنیم از همه شهدای این استان، یادی کنیم از روحانیت بزرگ این استان آیت اله بروجردی(ره)، خرم آبادی، شهید بروجردی که افتخار استان هستند.

وی افزود: این استان هم از منابع انسانی با عمق فرهنگی و تمدنی و هم فرصت ها و منابع طبیعی در استان برخوردار است که همه دست به دست هم دهیم و این سختی هایی که امروز مردم در این استان تحمل می کنند، ظایف همه ما را سنگین تر می کند و اگر دغدغه مند باشیم حتما خواب را باید از ما بگیرد و با روحیه جهادی توام با برنامه ریزی تلاش کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سفری که در خدمتتان هستیم چه سفر ریاست جمهوری مطمئن باشید حول یک محور و با برنامه ریزی مشخص دنبال می شود و مکمل هم هستند که اصل این کار باید در برنامه پنج ساله هفتم که طی ماه های آینده است و دولت پیشنهاد و مجلس تصویب و در نهایت سندی می شود که دنبال کنیم، در این مسیر پیش می رود.

قالیباف عنوان کرد: یکی از دغدغه هایی که ما داریم بحث محرومیت زدایی است که در اولویت قرار دارد، همچنین توانمندسازی در دستور کار است با اولویت حاشیه شهر و روستاها که شرایط در لرستان به گونه ای است که از اولویت بیشتری باید برخوردار باشد، تاکنون ۳۲۵ روستا در برنامه که دارای تنش های آبی بوده امسال در دستور کار بوده که انجام شود، قبل از سفر به استاندار گفتیم ۴۲۵ روستای دیگر که سر جمع ۷۰۰ روستا هستند که تنش آبی دارند در استان یکجا اعتبارات آنها دیده شده که لرستان جزء استانهای پیشتازی باشد که روستایی که تنش آبی دارد طی دو سال آینده مشکل برطرف شود.

وی بیان کرد: شهرستان چگنی و دلفان را به عنوان دو شهرستانی که به عنوان پایلوت در روستاها هستند در اولویت قرار دهیم و طرحی را به طور فشرده دنبال کنیم که محرومیت زدایی و توانمند سازی باشد و مورد توجه قرار گیرد البته در حوزه توانمدسازی و اشتغال با اولویت کار را انجام دهیم و در بخش های دولتی و نیروهای داوطلب جهادی و نخبگانی که در این راه مطالعه کردند و تجربه دارند اتفاقی رخ دهد.

قالیباف گفت: در بحث کسانی که تحت پوشش کمیته و بهزیستی هستند با خانواده های شهدا که برای حداقل ها دچار مشکل شدند، استاندار هماهنگی کند در سقف پنج هزار واحد مسکونی زمینش را تهیه کنند و در مناطق محروم و روستاها باشد که اعتبار این را دنبال می کنیم تا به نتیجه برسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من به عنوان تجربه می گویم گره اصلی را باید خود شما بازکنید البته ما هم در مرکز اثرگذار هستیم ولی تلاش اصلی به عهده شماست و مجلس و دولت به دنبال تمرکز زدایی هستیم و این باور دولت و مجلس است که در تبصره ۱۸ دیدید که اتفاق رخ داد، در برنامه هفتم به دنبال دستور رهبری که باید مسئله محوری حرکت کنیم را در دستور کار داریم.

وی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد یکی از موضوعات مهم که در این استان بوده موضوع آب است، موضوعی که در کشور از سطوح ملی تا سطوح محلی با یک وحدت رویه و حکمرانی دقیق و با اولویت آب آشامیدینی و حوزه مسائل صنعت، کشاورزی و با سیاستگذاری در حوزه درست مصرف کردن است، وقتی سد زده می شود سهم محیط زیست، آشامیدنی، بالا دست و پایین دست داده شود و این نیازمند همدلی و دقت است، سد معشوره از سال ۸۱ تاکنون این موضوع ادامه دارد و بیش از دو دهه هنوز انجام نشده است که باید پیگیری شود.

وی بیان کرد:  برای اینکه این پیشران کشاورزی با یک هم افزایی و حل مشکل آب به صورت اصولی و از ظرفیت خدادادی استفاده شود، اتفاق خوبی رخ دهد و زیر ساختهای این استان را هدفمند کند تا تولید استان را افزایش دهد، البته در برنامه هفتم که پیش رو داریم این قبل از هر چیز همت همه شما را می طلبد که تلاش شود تا با همدلی اقدام نمایید که در این راستا از دوستان تقاضا می شود موضوع کار و خدمت به مردم موضوعی است که نباید چیز دیگری روی آن سایه بیندازد.

قالیباف گفت: امروز نیازمند به مدیران قوی و امین هستیم و به اینگونه مدیران اجازه و میدان داده شود تا با شجاعت تصمیم بگیرند چرا که تحول در کشور و حل مشکلات نیازمند شجاعت در مدیرانی است که بتوانند تصمیم بگیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در طول این سالها ۱۶ استاندار در استان عوض شده و این حاکی از این است که ثبات در مدیریت برای یک برنامه ریزی در استان بیش از این زمان نیاز دارد و این فرصت برای استان مهیا شده و امروز مدیری استانی آمده است و همه کمک کنیم تا کار را پیش ببریم.

وی افزود: در جبهه انقلاب مردم از هماهنگی بین قوا توقع این را دارند که هماهنگی منجر به هم افزایی و منجر به حل مشکلات شود و این کار سبب برکت و رفع مشکلات می شود.

قالیباف عنوان کرد: امروز بیش از هر زمانی باید بدانیم که برای خنثی سازی تحریم و برای جنگ اقتصادی که با آن درگیر هستیم در این جنگ شناختی که دشمنان انقلاب علیه ملت و انقلاب ساماندهی کردند، فقط با هماهنگی و باور به سنت های الهی و باور به مردم می توانیم محکم بایستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز هر جای استان بازدید شد، دیدیم فرصت هست و زمین های مناسب و آب مناسب، امنیت و قانونی که تصویب شد که این قانون در تسهیل صدور مجوزها موثر است به همه دستگاه های دولتی اعلام می شود برای هر شغل نباید افراد به اداره مراجعه کنند بلکه باید به درگاه بروند و مجوزی که باید بگیرد یا تایید یا ثبت محور است که برای این کار در استان باید ستاد زده شود و چندین نفر گلایه داشتند چند ماه است برای این مجوز جواب نمی دهند و باید آگاهی ها افزایش یابد و جوانان با این قانون آشنا شوند.

وی گفت: در استان هایی که محروم هستند اگر متمرکز به ۷۰ درصد تکمیل پروژه ها هستیم که تمام شود، در استان های محروم باید همه پروژه ها را مد نظر بگیریم و یا اگر در این استانها موضوعاتی پیدا شود مانند سد معشوره باید مورد توجه قرار داد البته در کشاورزی که موضوع اولویت است تلاش می شود اعتبار به دو هزار تا برسانیم که کمک در حوزه کشاورزی و آب انجام شود.

انتهای پیام/