قالیباف در جریان بازدید از شرکت پتروپالایش خورشید زاگرس، گفت: پلدختر با توجه به مجاورت در کنار تنگه فنی، جای محرومی نیست و بر روی گلوگاه انرژی کشور قرار دارد.

به گزارش سفیرافلاک، محمدباقر قالیباف صبح امروز با حضور در شهرستان پلدختر، از شرکت پتروپالایش خورشید زاگرس این شهرستان بازدید کرد و در دیدار با مسئولان این واحد تولیدی، اظهارداشت: پلدختر با توجه به مجاورت در کنار تنگه فنی، جای محرومی نیست و بر روی گلوگاه انرژی کشور قرار دارد.

این مجموعه در شهرک صنعتی پلدختر واقع در استان لرستان احداث و فاز اول این کارخانه در بهمن ماه سال ۹۹ در زمان وعده دو ساله‌ای که به مردم داده شده بود به بهره‌برداری رسید.

مینی پالایشگاه پنج هزار بشکه‌ای با سه هزار میلیاردریال هزینه در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار به عنوان اولین واحد در شهرک صنعتی پلدختر افتتاح شد.

این واحد صنعتی مواد اولیه‌ای مانند نفت خام‌، میعانات گازی، وکیوم باتوم و ته ماند برج تقطیر را به عنوان خوراک ورودی دریافت نموده و محصولاتی مانند انواع قیر، انواع فرآورده های نفتی و انواع حلال‌ها را تولید می کند.

لازم به ذکر است که مردم و شهردار شهر تازه تاسیس سراب حمام که در مجاورت این پالایشگاه قرار دارد در گفت‌وگوی بی‌واسطه با رئیس مجلس به بیان مشکلات خود در زمینه آسفالت خیابان‌ها و تامین آب شرب پرداختند.

کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این نظارت ستادی مشکلات این شهرستان در حوزه تامین آب شرب و کشاورزی، استمهال دو ساله تسهیلات بانکی سیل زدگان، تکمیل خط راه‌آهن و تکمیل و راه‌اندازی کارخانه تولید کاغذ از سنگ را مطرح کرد.

انتهای پیام/