عسگری گفت:کشاورزان خسارت دیده از سیل ۹۸ پلدختر زمین معوض دریافت می کنند.

محمد جواد عسگری در حاشیه بازدید از رودخانه خشک شده کشکان و برخی باغات آسیب دیده از خشکسالی پلدختر در گفت وگو با خبرنگار سفیرافلاک با تاکید بر اینکه دولت و مجلس برای حل مشکلات مردم همدل هستند اظهار داشت:بنا بر این شد که پس از بازدید های امروز ما از وضعیت کشاورزی و خسارت های خشکسالی و مشکلات پسا سیلاب کشاورزان در چندین محور تصمیم گیری های لازم را داشته باشیم.

وی افزود: به کشاورزان خسارت دیده سیلاب ۹۸ که زمین های زراعی خود را از دست دادند، زمین معوض تحویل شود ودر این راستا پیگیری می شود هر چند این زمین ها مقداری دور دست هم باشند این کار را انجام دهیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه پلدختر ظرفیت مطلوب کشاورزی و باغداری مستعدی در لرستان دارد، عنوان کرد: وزارت های جهاد کشاورزی و نیرو نسبت به احداث دیواره بتنی جهت جلوگیری فرسایش و مشکلات قبلی که بر اثر سیلاب رخ داده است اقدام کنند.

وی با انتقاد از تعلل برخی دستگاه های دولتی در عدم انجام وظایف خود در قبال خسارت دیدگان سیل پلدختر تصریح کرد:پس از سه سال هنوز برخی دستگاه ها در حوزه ماموریت خود نسبت به جبران خسارت سیل به وظایف خود عمل نکرده اند یا کم کاری کردند که ما حتما پیگیری می کنیم و از مدیران سطوح مختلف سوال خواهیم کرد.

عسگری با بیان اینکه وزارت جهادکشاورزی را مکلف می کنیم در زمینه جایگزین شغل کشاورزی برنامه ریزی داشته باشند، خاطر نشان کرد:طی سه هفته آینده در کمیسیونی با حضور دکتر قالیباف رئیس مجلس و برخی وزرای مرتبط و نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس راهکار ها برای حل مشکلات مردم شهرستان پلدختر مشخص و زمانبندی می کنیم تا اجرایی شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مردم پلدختر با اینکه از سیل خسارت دیده اند همچنان پایبند انقلاب و نظام هستند، افزود:پرداخت تسهیلات با بهره پایین و وام های بلاعوض یکی دیگر از راهکارها برای کمک به کشاورزان است که خود آنها در خصوص معیشتی که دارند تصمیم گیری کنند.

وی یادآور شد:چند روز گذشته طی جلسه ای با رئیس مجلس داشتم ،تاکید داشتند در خصوص مسائل سیلاب وجبران خسارت مردم با برنامه ریزی ورود پیدا کنیم تا مردم امیدوار باشند.

عسگری تاکید کرد:در زمینه استمهال وام های کشاورزی حتما متولیان امر را مکلف می کنیم تا قانون را اجرا کنند.

وی خاطر نشان کرد: برخی اعتبارات داریم که فریز شده ماندند و در میدان شاهد اتفاق خاصی هم نبودیم که در جلسه استان حتما از دستگاه های اجرایی سوال خواهیم کرد و پیگیری می کنیم که چرا این پول ها را هزینه نکردند؟

انتهای پیام/