رضایی کوچی گفت: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام، بانکها 50 هزار میلیارد تومان در قالب ماده 56 به پروژه های نیمه تمام تزریق می کنند.

به گزارش سفیرافلاک، محمد رضا رضایی کوچی صبح امروز در بازدید از پروژه آب و فاضلاب سلسله، اظهار داشت: در آستانه تدوین برنامه هفتم هستیم و به زودی هم لایحه بودجه ۱۴۰۲ به مجلس از طرف دولت ارسال می شود و برای اینکه درست برنامه ریزی صورت گیرد، باید اشراف کامل بر پروژه ها و نیازمندی های کشور داشته باشیم مخصوصا در استان هایی که به هر دلیل کمتر کار انجام شده از جمله لرستان که شاخص های توسعه یافتگی شرایط خوبی را ندارد.

وی افزود: از روز گذشته تاکنون از پروژه های عمرانی بازدید شد و مشکلاتی که  وجود دارد این است که تعداد پروژه ها با منابعی که در بودجه برای آن در نظر گرفتیم فاصله زیادی دارد و این منابع محدود به صورت قطره چکانی در بین پروژه ها توزیع می شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکثر پروژه های مهم استان امروز به خاطر کمبود نقدینگی با رکود مواجه شده که در بحث جاده ها، سدها، تصفیه خانه فاضلاب وجود دارد و این پروژه آب و فاضلاب در سلسله با وجود اینکه شبکه بالای ۹۰ درصد انجام شده ولی تصفیه خانه کامل نیست و ۴۰ درصد پیشرفت دارد و نشان می دهد که این دو تا کار با هم انجام نشده است.

رضایی کوچی گفت: برآورد شده که مبلغ ۱۰۰ میلیارد برای پروژه نیاز است که در بودجه امسال ۳۰ میلیارد تومان برای پروژه پیش بینی شده ولی بازهم منتهی به تکمیل نمی شود که در بودجه امسال غیر از منابعی که پیش بینی شده،  تسهیلات بانکی هم آوردیم و در بودجه ۱۴۰۱  غیر از منابعی که در قانون بودجه بوده، ۵۰ هزار میلیارد تومان بانکها را مکلف کردیم که در قالب ماده ۵۶ منابع را به پروژه ها تزریق کنند و این می تواند به استان کمک کند.

وی با اشاره به نظام بودجه ریزی بیان کرد: نظام بودجه ریزی باید به گونه ای باشد که براساس شاخص های محرومیت زدایی باشد و نیاز به چانه زنی نباشد و اگر از این ظرفیت های بانکی استفاده شود و عدد مورد نظر هم تخصیص داده شود، به اضافه منابع بانکی می توان گفت که این پروژه در شهرستان با ۱۰۰ میلیارد می توان انجام می شود.

انتهای پیام/