طاهری با بیان اینکه ۶۸ واحد تولیدی در تملک بانکها است که عزم جدی مطلبد، گفت: ایمیدرو هزار و 400 میلیارد تومان پروژه در استان دارد و باید با سرعت بیشتری کار پیش رود.

به گزارش سفیرافلاک، مصطفی طاهری شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری لرستان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: از ۱۶ مجموعه در استان بازدید صورت گرفت، میزان واحدهای غیر فعال در استان نسبت به کشور شاخص است و واحدهای زیادی دچار این مشکل هستند، ۶۸ واحد در تملک بانکها است که عزم جدی مطلبد.

وی افزود: پروژه هایی که بالای ۶۰ درصد تکمیل و با همتی می توانند به بهره برداری برسد، ۱۱ پروژه نزدیک افتتاح است که مشکل چندانی ندارند و نیمی از این مشکلات در استان قابل حل است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایمیدرو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان دارد که باید با سرعت بیشتری کار پیش رود.

طاهری گفت: ۲۸۶ معدن استعلام منفی دارد و با توجه به توسعه یافتگی که در جاهای دیگر بوده و الان در این استانها مانع توسعه شده که باید کار فکری برای توسعه صنعتی و معدنی صورت گیرد.

وی بیان کرد: ۴۰ درصد واحدها در شهرک صنعتی تعطیل و مابقی هم که فعال هستند با درصد کمی فعالیت دارند که زیر ۵۰ درصد واحدها فعال است و حداقل ۳۵ هزار میلیارد تومان برای احیای واحدهای راکد نیاز است، همچنین ۱۶۱ طرح نیمه تمام متوسط وجود داشت که می توان پیگیری کرد.

انتهای پیام/