معاون امور مجلس رئیس جمهور در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اقتدار دفاعی موجب آرامش خاطر مردم و امیدواری به آینده روشن است.

به گزارش سفیرافلاک، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با عنوان «صنعت دفاعی، دانش‌بنیان، اقتدارآفرین» بازدید کرد.

حسینی در این بازدید در جریان آخرین دستاوردها و قابلیت های نیروهای مسلح کشورمان در عرصه تولید صنایع دفاعی بویژه استفاده از فناوری های نو و دانش بنیان در تولید محصولات مختلف قرار گرفت.

معاون رئیس جمهور در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگاران، دستاوردها و پیشرفت های نیروهای مسلح در حفاظت از تمامیت ارضی ایران اسلامی را ستودنی و غرور انگیز توصیف کرد و گفت: نیروهای مسلح روز به روز با ابتکار، خلاقیت و نوآوری نیازهای دفاعی کشور را تامین می کنند به گونه ای که دشمنان ملت ایران دیگر جرات تعدی و تجاوز به مرزهای زمینی، هوایی و دریایی کشور را ندارند.

حسینی این نمایشگاه را تجلی توجه به شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: خلاقیت، نوآوری و ابتکارات موجود در این حوزه می تواند به سایر بخش ها بویژه صنایع منتقل شود تا شاهد ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و صنعتی کشور باشیم.

وی با قدردانی از همه کسانی که برای عزت و اقتدار ملت ایران تلاش می کنند، تصریح کرد: اگر امروز در مقابل تهاجمات دشمنان غدار، مصون هستیم بخاطر این است که فرزندان این مرزوبوم شبانه روزی در تلاش هستند تا مقتدر و عزتمند باشیم.

معاون رئیس جمهور با بیان این که امروز در بسیاری از صنایع دفاعی خودکفا بوده و از دانش بومی در این عرصه برخوردار هستیم، گفت: این در حالی است که در دوران دفاع مقدس برای تهیه کوچکترین ملزومات دفاعی با مشکلات زیادی مواجه بودیم و امروز با درایت فرمانده کل قوا و تلاش شبانه روزی مسئولین مربوطه به جایگاه برجسته‌ای رسیدیم که موجب آرامش خاطر و امیدواری به آینده درخشان است.

گفتنی است نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان به مناسبت هفته دولت برپا شده است و در آن دستاوردهای مختلف در بخش های حمل و نقل (زمینی، دریایی و هوایی) ، صنایع دفاعی و پدافندی، انواع رادارها و پهپادها، محصولات مربوط به حوزه سلامت، ایمنی و تجهیزات پزشکی، انرژی (نفت، گاز، انرژی‌های نوین)، فناوری اطلاعات و ارتباطات، سایبری، زیرساخت عمران و معدن، مواد، پتروشیمی، امنیت غذایی و کشاورزی و لوازم خانگی و زیرساخت‌های قطعات الکترونیک به نمایش درآمده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس