ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه کربلا و عاشورا تقابل جبهه حق و باطل بود،گفتند:مدیران مصوبات سفر رئیس جمهور به لرستان را پیگیری کنند.


به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز ضمن گرامیداشت هفته دولت، اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر دو شهیدی بودند که مملو از مجاهدت مخلصانه و ایمان و خدمت به مردم و مشی و روش انقلابی بودند.
وی با اشاره به هفتم شهریور ماه سالروز حرکت اسرای اهل بیت(ع) به شام، افزود: کربلا و عاشورا تقابل جبهه حق و باطل بود و صحنه یزیدیان و حسینیان، صحنه جنگ روایتها و جنگ شناختی و اراده ها بود، در جنگ روایتها یزیدیان می گفتند این حرکت قیام علیه خلیفه مسلمین است ولی با خطبه های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) مشخص شد این یک جنگ و نهضتی است به عنوان نهضت امام مسلمین که علیه ظلم است.
نماینده ولی فقیه در لرستان، عنوان کرد: این نگاه و تهاجم تبلیغاتی باورها را تغییر داد، در جنگ شناختی قافله اسراء پیروز شدند و روی اراده ها تاثیر گذاشتند و کار به آنجا منتهی شد که بعد از شهادت امام حسین(ع) حرکت هایی در گوشه و کنار علیه بنی امیه آغاز شد و یک جنگ ترکیبی حق علیه باطل که روایت صحیح، آگاهی دادن درست و تاثیر بر روی اراده ها همان چیزی که یزیدیان زمان به دنبال آن هستند که جای ظالم و مظلوم را عوض کنند، جای جلاد و شهید را عوض کنند که باید هوشیار بود.
وی تصریح کرد: در سال های ۵۹ تا ۶۱ روزهای سختی را داشتیم ولی ملتی که توحید و یگانگی خدا هم شعار و هم شعورش باشد خدا هم کمک می کند، هرچه کمالات و فضیلت در وجود شهدا بود همان کمالات همراه با اضافاتی خداوند در وجود رهبری دانا و حکیم که رهبری است قرار داد.
شاهرخی گفت: سفرهای دو روز قبل مسئولان به لرستان، تکمیل سفرهای ریاست جمهوری بود و هم بر مصوبات سفر تایید شد و سدهای در دست احداث و مطالعه خصوصا سد معشوره، راه آهن سراسری، تسریع در ساخت جاده های در دست احداث، پیشنهاد افزایش دو هزار میلیارد تومان در بخش کشاورزی علاوه بر مصوبه سفر ریاست جمهوری، ساخت پنج هزار مسکن از سوی رئیس مجلس برای جامعه هدفی که مسکن ندارند، تامین آب شرب برای ۷۰۰ روستا، تعیین تکلیف صنایع راکد که ۳۵ هزار میلیارد تومان براورد شده و ده ها مصوبه دیگر که از سوی مدیران پیگیری می شود و می تواند استان را متحول کند.
امام جمعه خرم آباد خاطر نشان کرد: مدیران باید تلاش کنند تا مصوبات سفر را پیگیری کنند و تاکید شد این استان باید توسط لرستانی ها و مدیرانی که در استان مسئولیت دارند ساخته شود و اگر نیاز است افرادی بیرون استان کمک کنند باید خود ما این را بخواهیم و مدیریت کنیم، باید با خدمتگزاری تولید را به حرکت دراورد و انتظار می رود دولت سیزدهم در صدر برنامه هایشان توسعه متوازن استان را مد نظر داشته باشند.
وی گفت: در شش ماهه اول که به استان آمدم دیدم از مسئولان کسی به استان سفر نمی کند و ۲۱ وزیر را دیدم و ما سفر کردیم و از اوضاع اجتماعی و اقتصادی گفتیم و این سفرها به لرستان سرعت گرفته و یقین داریم استان ما ساخته خواهد و آینده روشنی خواهد بود، گذشت آن روزهایی که استان از توسعه نامتوازن رنج ببرد و همه مصمم هستند ارتقای فرهنگی و پیشرفت در استان رقم بخورد.

کوهدشت نیازمند مدیریتی جهادی است

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: تقویت باور های دینی و معنوی موجب محفوظ ماندن انسان از بلای حسادت می شود؛ اثر حسادت این است که خود حاسد را نیز از بین خواهد برد.

وی افزود:حسادت ایمان و اعتقاد را ذوب کرده و نیکی ها را نابود و انسان را بنده شیطان می کند و هم‌چنین مانع رشد و ترقی فرد می گردد و امنیت اخلاقی جامعه را برهم زده و مورد خشم خداوند متعال قرار می گیرد ولی اصلاح رفتار یکی از راهکارهای دوری از صفت رذیله است.

امام جمعه کوهدشت ضمن گرامیداشت هفته دولت، عنوان کرد: امام خمینی(ره) فرمود: وصیت من به ملت های کشورهای اسلامی است که انتظار نداشته باشید که از خارج کسی بیاید و کارهای شما را به سامان برساند و خود مردم باید به این امر مهم توجه کنند که اگر آزادی و استقلال می خواهند با همراهی ملت ها خود به سامان برسند؛ هم چنین رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند: ما آماده ایم خدمت کنیم و هیچ چیز نباید ما را از این خدمت غافل کند.

وی تصریح کرد: احیای بیشتر عدالت و مبارزه با فساد دوشعار محوری بود که رئیس جمهور بر آن تاکید داشتند و مطالبه مهمی نیز از مقام معظم رهبری است، در زمینه قضایای فولاد مبارکه باید مسئله بررسی و برخورد جدی طبق قانون صورت بگیرد.

طهماسبی گفت: باید تلاش کرد دولتی مردمی که مردم در تمام زمینه ها به دولت کمک کنند که مسائل و مشکلات حل گردد؛ رهبر معظم انقلاب در این راستا پیگیری این اهداف، تلاش شبانه روز و اخلاص در کارها و اولویت بندی و با برنامه بودن را تاکید می کنند.

امام جمعه کوهدشت عنوان کرد: دشمنان انقلاب درصدد هستند با یک جنگ ترکیبی و القاء مطالباتی که مطالبات مردمی نیست و سیاه نمایی است، برنامه منفی خود را داشته باشد، ما باید خدماتی که داشته ایم را بیان کنیم و جایی که کمبودی هست انتقاد را بپذیریم.

وی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی دولت مبارزه با فساد،احرای عدالت، اولویت بندی مسائل است، گفت: در زمینه برجام اروپا اعلام کرده ایران پیشنهادات خوبی داده است، در این راستا باید خواسته ایران تامین شود؛ ما برای رفع تحریم مذاکره می کنیم امیدواریم که مسایل برطرف خواهند شد.

طهماسبی گفت: موکب های اربعین هرساله تشکیل می شود،از تمام خیران و ادارات انتظار داریم به موکب ها کمک کنند؛ همه باید برای پذیرایی از زائران حسینی آمادگی کامل را داشته باشیم.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به برپایی میز شمیم خدمت، گفت: در سطح شهرستان کارهای نسبتا خوبی درحال انجام است، از برپایی میز خدمت نیز تشکر می کنم ان‌شاءالله همواره پاسخگوی مردم باشیم؛ ما باید در زمینه اشتغال و جذب خیرین به شهرستان وتسهیل امر ازدواج جوانان اهتمام داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کوهدشت احتیاج به وحدت تمام گروه ها دارد و نیازمند مدیریتی جهادی است، گفت: دولت علاوه بر فعالیت های اقتصادی و عمرانی بایستی در زمینه ایجاد محیطی مناسب برای فضایل اخلاقی و فرهنگی پیشتاز باشد و به خواسته به حق مردم در زمینه اجرای به حق سد معشوره جدی باشد و باید این مطالبه ارائه شود.

طهماسبی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان باهنر و رجایی گفت: مسئولان ما بایستی رجایی وار در زمینه حل مسائل جامعه حرکت کنند که کارها به سرانجام نیکی برسد.

انتهای پیام/