رزم گفت: طی سه سال اخیر ۶۰ فقره قتل عمدی در لرستان به صلح و سازش ختم شده است.

به گزارش سفیرافلاک، محمد رزم ظهر امروز در همایش صلح یاران ستاد صبر ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته دولت، اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر از عناصر برگزیده و برجسته کشور و از یاران خدوم و دلسوز انقلاب و نظام بودند.

وی افزود: دوران مجاهدت و مبارزه را برای پیروزی اسلام با توفیقات پشت سر گذاشته بودند و وجودشان با آرمان‌های انقلاب آمیخته بود.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه جلسه صلح یاران امروز در راستای اجرای اساس نامه ستاد ملی صبر و شیوه نامه مشارکت گروه‌های مردمی است، عنوان کرد: به دنبال فرهنگ‌سازی صلح و سازش در جامعه هستیم، همچنان‌که صبر کردن مورد تاکید آیات و روایات معصومین و همچنین بزرگان انقلاب اسلامی است.

رزم فرهنگ‌سازی صبر را وظیفه همگانی و نه مربوط به فرد و قشر خاصی دانست و بیان کرد: بدون تردید صلح و سازش نیت و انگیزه قوی می‌خواهد که این مهم در جهت‌دهی اعمال انسان نتیجه‌بخش است.

وی با بیان اینکه امروز جامعه ما نیازمند انسجام و صلح است، گفت: تعداد زیادی پرونده قتل عمدی وجود دارد که ناشی از آستانه پایین افراد است، با این وجود در لرستان طی سه سال اخیر ۶۰ فقره قتل عمدی ختم به صلح و سازش شده است.

رئیس کل دادگستری لرستان صلح و سازش را موجب وحدت در جامعه خواند و افزود: صلح و سازش ضمن جلوگیری از تفرقه و همچنین تقویت جامعه اسلامی، موجب کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری و کاهش مراجعات مردم نیز می‌شود.

رزم اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار ۴۲ درصد پرونده‌های شورای حل اختلاف استان منجر به صلح و سازش شده است، چرا که لرستان قبیله‌ای و طایفه‌ای بوده و از یکدیگر شناخت داشته و از این‌رو راحت‌تر صلح انجام می‌گیرد.