رنج ادامه دار روستاهای چگنی از نبود آب موجب مشکلاتی برای مردم این منطقه شده و خواستار ورود جدی مسئولان ذی ربط برای رفع مشکل بی‌آبی هستند.

 به گزارش سفیرافلاک، امسال کمبود آب در مناطق گرمسیری استان لرستان به‌ویژه در شهرستان چگنی بسیار مشهود است به‌گونه‌ای که در برخی روستاها با تانکر آب‌رسانی شرب صورت می‌گرفت، قطعاً با ادامه این وضعیت مشکلات دیگری را به همراه خواهد داشت.

مردم برخی از روستاهای چگنی از شرایط کنونی و بی‌آبی رنج می‌برند و «روستای چمدانه» یکی از این روستاهایی است که آب آشامیدنی ندارند.

 بیماری‌های ناشی از کمبود آب

محمد یکی از اهالی روستای چمدانه در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: به دلیل خشکسالی، آب چاه ما خشک‌شده و الان هیچ آبی نداریم، سه روز یک‌بار تانکر آبی برای ما ارسال می‌کنند که کفاف همه اهالی روستا را ندارد.

وی افزود: بحران کبود آب در صورت ادامه‌دار بودن موجب مشکلاتی از قبیل بروز برخی بیماری‌ها نیز می‌شود.

 ضرورت افزایش تانکرهای آبرسان

زهرا یکی از اهالی روستای چمدانه در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: افراد ضعیف مانند کودکان و افراد مسن تاب تحمل گرما و بی‌آبی را ندارند، قبلاً که آب بود، از آب چاه استفاده می‌شد، من پیشنهاد می‌کنم برخی مسئولان به محل زندگی ما بیایند و مشاهده کنند که در وضعیت سختی به سر می‌بریم.

وی افزود: با یک تانکر آب نمی‌شود این بی‌آبی را سپری کرد، از مسئولان ذی‌ربط تقاضا داریم که تانکرهای آب‌رسانی را افزایش داده و مشکل بی‌آبی این منطقه را برطرف سازند.

پیشرفت ۹۰ درصدی حفر چاه در چگنی

افشین بازگیر در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: حفر دو حلقه چاه به جهت تأمین آب روستاهای میشکر، گندابه و چاه چراغ با خط انتقال جمعاً به طول ۴ کیلومتر بااعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد ریال با پیشرفت ۹۰ درصدی در حال انجام است.

وی افزود: آغاز عملیات پروژه تفکیک خط انتقال روستاهای شوراب معدن گچ و مجتمع سرکانه ۴ روستا نیز با پیشرفت ۵۰ درصدی انجام می‌شود.

فرماندار چگنی عنوان کرد: اجرای ۲ کیلومتر خط انتقال مجتمع ژریژبان با لوله فلزی و با اعتبار ۸ میلیارد ریال، کلنگ زنی ۱۱ مخزن آب و ۲ مجتمع آبرسانی برای ۱۳ روستای بخش مرکزی از مجموعه پروژه‌های محرومیت‌زدایی بااعتبار ۴۴۰ میلیارد ریال و اجرای شروع بکار حفاری ۲ حلقه چاه جهت تأمین آب مجتمع رمضان آباد و چم دانه بخش شاهیوند در حال انجام می‌باشند.

وی تصریح کرد: تأمین ۳ تانکر سیار جهت آبرسانی روستاهای فاقد شرب، شروع به کار پروژه شبکه آبرسانی روستای تاف تافینه با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال و ادامه پروژه خط انتقال روستای قاسمعلی به طول ۴ کیلومتر و محوطه‌سازی ایستگاه و اجرای پست برق پروژه آب نیز در حال اجرا است.

انتهای پیام/