حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به ظرفیت معادن در استان، گفت: سرمایه گذاری در معادن می تواند در استان تحول آفرین باشد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با محتشمی معاون معادن وزارت صمت، اظهار داشت: لرستان در همه جنبه ها دارای ظرفیت است، هم به جهت صنعتی، هم کشاورزی، دامداری، دامپروری و باغداری که برخی از این موارد با همراهی وزارت صمت میسر است و برخی هم بین وزارتها است، البته برخی از واحدهای صنعتی در استان تعطیل شدند و در مجموع ۳۵ هزار میلیارد تومان صنایع راکد وجود دارد و در این موقعیت این سرمایه گذاری در جایی انجام دادن کار دشواری است.

وی افزود: زمینه ای که می تواند تحولی را در سرمایه گذاری استان ایجاد کند، بخش معدن است به طوری که ۲۸ درصد سنگ های تزیئنی کشور و سه درصد سنگ های تزئینی دنیا در استان است و می تواند تحول زا باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: در دیداری با وزیر صمت گفته شد که ۱۷ میلیارد دلار در ۱۳ استان با ۴۸ طرح صنعتی سرمایه گذاری می شود که لرستان جزء آنها نیست و اگر نگاه مرکز نشینان مانند قبل باشد تحولی رخ نمی دهد.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: صمت می تواند گام های اساسی را در استان بردارد که در بخش هایی از جمله صنایع تعطیل و نیمه تعطیل لازم است نگاه مرکز نشینان به گونه ای باشد که این نگاه ارتقاء، رشد اقتصادی و پیشرفت را به همراه داشته باشد.

وی بیان کرد: تقاضا می شود این رفت و آمدها نتیجه بخش باشد و با توجه به اینکه برخی واحدهای تولیدی نیازمند تزریق اعتبار هستند باید راه را برای اقدامات باز کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان صنایع تبدیلی در استان را یک ضرورت برشمرد و افزود: انار، انجیر و سایر محصولات باغی خوبی در استان وجود دارد ولی به دلیل نبود شرایط برای فرآوری، دلالان می خرند و چیزی نصیب کشاورز نمی شود.

انتهای پیام/