محتشمی پور گفت: کل بودجه ای که امسال برای بخش معادن در نظر گرفته شد، 6 هزار میلیارد تومان بوده که از محل حقوق دولتی معادن است.

به گزارش سفیرافلاک، رضا محتشمی پور ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: کل بودجه ای که امسال برای بخش معادن که بیشتر برای اکتشاف و زیر ساخت های معادن در نظر گرفته شد، شش هزار میلیارد تومان بوده که از محل حقوق دولتی معادن بوده است.

وی افزود: برخی از پروژه های بخش معدن نیاز به زیر ساخت داشته که در این راستا هزار میلیارد تومان تخصیص داده می شود.

معاون معادن وزارت صمت تصریح کرد: یکی از مسائلی که دنبال پیگیری هستیم فعالیت های معدنی است و در جاهایی که اجازه فعالیت ندارند و برخی عملیات ها ضربه به محیط زیست و منابع طبیعی وارد کند برخورد می شود و در این زمینه تعدادی از معادن متوقف شده اند.

محتشمی پور عنوان کرد: در لرستان تعارضاتی وجود دارد و این عامل متوقف کننده است ولی اعمال قوانین موضوع دیگری است و اگر قانونی در این راستا وجود دارد باید اجرا شود که یکی از موضوعات معدن، بحث حقوق دولتی است که معادن باید پرداخت کنند.

وی بیان کرد: در همین راستا امسال تغییراتی داده شد که ۱۵ درصد سهم حقوق دولتی که باید در مناطق هزینه شود پیگیری و در صورت عدم پرداخت حقوق دولتی، پروانه ابطال می شود.

انتهای پیام/