طائف از اجرای طرح جهش تولید در ۳۵۰ هزار هکتار از دیمزار های لرستان در سال زراعی جدید خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، مجید طائف در وبینار ملی طرح جهش تولید که در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار داشت: طرح جهش تولید در دیمزارها های لرستان طی سال زراعی جدید به وسعت ۳۵۰ هزار هکتار و در ۱۱ شهرستان استان به اجرا در خواهد آمد که برای اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای لرستان ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات چهار درصدی جهت خرید ادوات کشاورزی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح با هدف افزایش تولید محصولات کشاورزی به اجرا در خواهد آمد، افزود: افزایش درآمد کشاورزان و همچنین جلوگیری از مهاجرت آنها از دیگر مزیت‌های قابل توجه این طرح در استان است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در لرستان گفت: در این طرح به دنبال افزایش سطح زیر کشت محصولاتی نظیر غلات، حبوبات، دانه‌های روغنی، گیاهان علوفه‌ای و … هستیم که تلاش خواهیم کرد با همکاری جهاد کشاورزی استان که در این طرح با مشارکت ان‌ها اجرا می‌شود به اهداف مورد نظر دست یابیم.

طائف تصریح کرد: آموزش کارشناسان امر، آموزش کشاورزان مجری، بیمه محصولات مشمول طرح، نظارت های فنی به عنوان برنامه ی اجرایی این طرح به شمار می‌آید.

وی با اهمیت بر شمردن این طرح با توجه به شرایط آب و هوایی استان، عنوان کرد: ۶۵ تن بذرمال نیز به صورت رایگان در اختیار کشاورزان برای استفاده در سال زراعی جدید توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/