حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه تداخل اراضی در استان تعیین تکلیف شود، گفت: لازم است در کشاورزی اقدام اساسی انجام و رفع تعارض از اراضی صورت گیرد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با بابایی معاون قوه قضائیه و رئیس ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر با رفتار و گفتار فضیلت ها را در محیط کاری و اداری و تعامل با مردم ترویج کردند و آرمانها را به یک گفتمان تبدیل نمودند.

وی افزود: تقوا در محیط های اداری یعنی انسان پرهیزگاری دارد و همراه با فعالیت و حرکت اقدام می کند، قوه قضائیه از سازمان های مختلف تشکیل شده که این تحول همراه با هم و با هماهنگی باید باشد تا تحول رخ دهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: در استان مسائلی از جمله تداخل اراضی ملی و منابع طبیعی وجود دارد در حالی که منبع درآمد بسیاری از مردم کشاورزی است، استانی که ۳۵ هزار میلیارد تومان صنایع راکد دارد و این هم بخشی دیگر از مشکلات است البته قوه قضائیه پای کار است و دستگاه قضا در استان برای گشایش در کار صنایع تعطیل شده اقداماتی را در دستور کار قرار داده ولی گاهی مشکل آنها به مرکز مربوط می شود.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: می طلبد در استان ما که از توسعه نامتوازن رنج می برد این موضوع تعیین تکلیف شود که قرار بود دو سال پیش این تداخلات تعیین تکلیف شوند.

وی بیان کرد: مردم در مشقت هستند و می طلبد به تصمیمی برسیم تا کارها تسریع یابد البته مردم در صدور سند زراعی از طرفی با منابع ملی مشکل دارند از طرفی هم کشاورزانی هستند که ظاهر آنها مشخص است فردی زحمت کش بوده و کسی نیست که ویژه خوار و زمین خوار باشد و این افراد سرمایه اجتماعی کشور هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: باید از طرفی مراقبت شود حتی یک درخت از محیط زیست از بین نرود و از طرفی باید به این کشاورزان حق داد که زندگی آنها اینگونه تامین می شود و امیدواریم این موضوع تعیین تکلیف شود البته لازم است برای افرادی که تحت پوشش هستند از پرداخت هزینه ثبتی و نقشه برداری معاف شوند.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: در روستاها وضعیتی که تثبیت شده در سامانه کاداستر ۳۷ درصد است و ۶۳ درصد تعیین تکلیف نشده، همچنین در شهرهای استان ۲۵ درصد است و در اراضی دولتی ۷۴ درصد است اما اینکه از ۶۰۰ هزار هکتار اراضی زراعی ۲۵ هزار هکتار که حدود سه درصد است آن هم در استانی که پایه کشاورزی دارد، رضایت بخش نیست.

وی اظهار داشت: تامین نیروی انسانی هم اثرگذار است و ثبت اسناد استان به جهت نیروی انسانی مشکل دارد و همه اینها در گشایش کار مردم اثرگذار بوده ولی لازم است در کشاورزی اقدام اساسی انجام و رفع تعارض از اراضی صورت گیرد.

انتهای پیام/