امیری با بیان اینکه تلاش دشمنان برای تحت شعاع قرار دادن پیاده روی اربعین است، گفت: دست ایادی اسرائیل، عربستان و امارات از آستین مقتدی صدر بیرون زد.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به تحولات عراق اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه پیاده روی بزرگ اربعین قرار داریم، ایجاد شیطنت و فتنه دشمنان برای ایجاد التهاب دور از ذهن نبود که این ناآرامی ها توسط گروهک داعش و القاعده باشد یا اینکه اهل تسنن را وادار به تحرک کنند و جو روانی را در رسانه های خود نشان دهند.

وی افزود: اما شعله آشوب و ناآرامی توسط مقتدی صدر برافروخته شد و زمانی که نمایندگان هم‌پیمان صدر از پارلمان استعفا دادند، شرایط به سمت ناآرامی و بحران کشیده شد تا جایی که طرفداران آنها به خیابانها آمدند و به برخی از نهادهای حاکمیتی شورش بردند و جو به سمت ملتهب شدن سوق داده شد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا تصریح کرد: مقتدی صدر چندین بار است که اعلام می کند در کار سیاسی دخالت نمی کند ولی پایبند به این موضوع نیست و اولین ایراد این کناره گیری این است که سرایا اسلام را منحل نکرد و از سوی دیگر نیز طرفداران خود را به آرامش دعوت نکرد تا جایی که بر علیه شیعیان اسلحه کشیدند و تاکنون بیش از ۲۰ نفر در جریان این تحولات و ناآرامی ها کشته شده اند.

امیری با بیان اینکه این حرکت مقتدی صدر به روحیه دم دمی مزاجی وی برمیگردد، گفت: بعضی از دشمنان با سوءاستفاده از این موقعیت، سعی دارند راهپیمایی اربعین تحت شعاع این حرکت قرار گیرد، ولی با این تحرکات غیرعقلانی و ناپخته مقتدی صدر و همراهانش، قطعا طومار سرایا اسلام درهم پیچیده می شود و افرادی که در ایجاد ناآرامی دخیل بوده اند قطعا محاکمه خواهند شد.

وی بیان کرد: امروز دست ایادی اسرائیل، عربستان و امارات از آستین مقتدی صدر بیرون زد و هر جایی که ناآرامی رخ دهد ردپایی از استکبار و دشمنان دیده می شود.

انتهای پیام/