بابایی گفت: کشاورزان باید مدارک را ارائه دهند تا سند صادر شود، در عرصه های ملی این مشکل را نداشتیم و کشاورز باید اهمیت سند را بداند چرا که برای توسعه مهم است.

به گزارش سفیرافلاک، حسن بابایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: نرخ رسیدگی به پرونده ها در استان لرستان ۱۵۰ درصد است، همچنین پرونده های وارده رسیدگی شده به طوری که ۵۰ درصد پرونده های معوق رسیدگی شده و ۸۰ هزار پرونده ها با ورود رزم، هم اکنون به ۴۰ هزار پرونده رسیده است.

وی افزود: همچنین  در حوزه شوراهای حل اختلاف، ترمیم نیرو و سایر بخش ها اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است که یکی از برنامه های اصلی، نهضت خدمت رسانی و ساده زیستی است که این مهم در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد.

معاون قوه قضائیه و رئیس ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: از مجموع ۱۶۴ میلیون هکتار در کشور ، ۱۳۷ میلیون هکتار عرصه های ملی و منابع طبیعی است که ۹۶ درصد عرصه ها که ۱۳۲ میلیون هکتار هستند سنددار شده اند.

بابایی عنوان کرد: در بخش کشاورزی نیز یک میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار از مجموع ۱۸ میلیون هکتار  که معادل شش درصد است حد نگاری شده که در کمیسیون اصل ۹۰ یک عزم ملی برای صدور سند اراضی کشاورزی در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: مهمترین مسئله تقاضا محور بودن است و کشاورزان باید مدارک را ارائه دهند تا سند صادر شود، در عرصه های ملی این مشکل را نداشتیم و کشاورز باید اهمیت سند را بداند چرا که برای توسعه مهم است.

معاون قوه قضائیه و رئیس ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تلاش می شود تا احیا و زحمتی که کشاورز کشیده به نغع کشاورز هم تفسیرهایی باشد و امیدواریم با جلسه ای که تشکیل شده و قرار است قاضی ویژه برای صدور سند در نظر بگیرند بخشی از مشکلات برطرف گردد.

انتهای پیام/