ولی منش گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از تشکیل اجتماع بین المللی اربعین به دنبال فتنه انگیزی و آشوب در عراق هستند.

عطا ولی منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به تحولات عراق، اظهار داشت: اتفاقاتی که از ماه‌های گذشته در عراق توسط مقتدی صدر و برخی سیاسیون عراقی زده شد به نوعی موید یک فتنه هدفمند و برنامه ریزی شده است.

وی افزود: آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی با اختلاف افکنی، آشوب و درگیری در بین مردم عراق سعی دارند به اهداف پلید خود برسند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: هر ساله در آستانه اجتماع بزرگ بین المللی اربعین شاهد تحرکات دشمن و این گونه اتفاقات هستیم که این خود سندی بر اهمیت اربعین است.

ولی منش بیان کرد: برخی ها که دشمن اسلام هستند و با تقویت محور مقاومت در عراق توسط ایران مخالفند با تحریک اراذل و اوباش عراق و انجام حرکات تفرقه افکن سعی در اختلاف انداختن بین عراق و ایران را دارند.

کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: استعفای آیت الله حائری از مراجع تقلید عراق و نجف و تاکید ایشان بر رهبری امام خامنه ای به عنوان شخص با کفایت برای رهبری امت جهان اسلام، بخشی از این توطئه ها را در همان آغاز خنثی کرد.

وی خاطر نشان کرد: مسائل داخلی عراق فقط با مشارکت مردم و مسئولان این کشور حل می شود و نقش مرجعیت آیت الله سیستانی در این برهه مهم است.

ولی منش گفت: مردم عراق در قبال آشوب ها و ناآرامی ها بیشترین آسیب را می بینند به طوری که رسانه های عراقی اعلام کردند تعداد چشمگیری کشته و مجروح شدند که این نشان دهنده دست های پلید استکبار در آشوب های اخیر عراق است.

انتهای پیام/