سالاروند از تهیه بسته های آموزشی ویژه به منظور حرکت نظام مند برای ارائه خدمات محیط زیستی به زائران اربعین حسینی در استان خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، علی سالاروند اظهار داشت: اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان در راستای تشکیل ستاد اربعین و مکاتبه با ستاد استانی، هیات های مذهبی،سازمان تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه ها و نهادهای انقلابی مرتبط، نسبت به توزیع بسته‌ها و محتوای آموزشی لازم در خصوص اهمیت حفاظت از محیط زیست جهت توزیع در بین گروه‌های هدف اقدام‌ نموده است.

وی افزود: بسته‌های آموزشی تهیه شده شامل فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت حفاظت از محیط زیست، جزوه آموزشی محیط زیست در اسلام، آموزش مدیریت پسماندهای تولیدی در ایام اربعین حسینی و همچنین کتاب سیمای محیط زیست لرستان است.

سالاروند بیان کرد: بازدید میدانی مدیران و کارشناسان اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان ازمحل برپایی موکب های اربعین در سطح استان و ارائه آموزش‌های چهره به چهره  وحضوری به مدیران و خادمین موکب ها در دستورکار این اداره کل قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان عنوان کرد: مهمترین موضوع محیط زیستی در خصوص ایام اربعین، مدیریت پسماندهای تولیدی می باشد که عموما ظروف یکبار مصرف پلاستیکی بوده و نیازمند جمع آوری و انتقال به محل‌های دفن مجاز پسماند است.

سالاروند گفت: در این راستا هماهنگی‌ها و مکاتبات لازم با دستگاه های مسئول به ویژه شهرداری‌، فرمانداری‌، بخشداری و دهیاری‌ها به عمل آمده است که پسماندهای تولیدی تا دفن اصولی مدیریت شود و این اداره کل باتمام توان به ایفای نقش نظارتی وحاکمیتی خود خواهد پرداخت.

وی خاطر نشان کرد: مکاتبه با تمام شهرداری های محل عبور زائرین اربعین و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای پاکسازی مبادی ورودی و خروجی شهرها برابر ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماندها انجام شده است.

انتهای پیام/