حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه رشد شرکت های دانش بنیان ضروری است، گفت: تولید دانش و ایجاد اشتغال باید از درون شرکتها رخ دهد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در جلسه هم اندیشی شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر نمونه انسان های اخلاص و پاکی و مجاهدت بودند و ما روزهای سخت و دشوار را به یاد داریم که مورد هجوم دشمنان خارجی و داخلی بودیم چون ما وارث مملکتی بودیم که خبری از دانش بنیان در آن نبود و میراثی از رژیم به ما رسیده بود که سراپایش وابستگی به خارج بود.

وی افزود: ملتی که شعارش توحید باشد، مستحکم با اراده آهنی حرکت کند و امروز به جهت امنیت، کشور ما در اقتدار و اوج ضریب امنیتی قرار دارد و سرافراز است و علیرغم همه دشمنی ها به مسیر خود ادامه می دهد، یکی از مشکلاتی که در کشور وجود داشت کافی بود تا کشوری را از پادرآورد، تحریم، جنگ تحمیلی، تهاجم فرهنگی، کودتا و دیگر مشکلات ولی با لطف الهی ولی با پایداری و پایمردی و معنویتی که از رهبری در جامعه سرریز می شد سبب شد تا به این نقطه برسیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: هر کسی دست بیعت با رهبری بدهد دست بیعت به امام عصر(عج) داده و تمام وجود خود را به کار بگیریم برای اینکه این توصیه ها در ابعاد مختلف عمل شود چرا که تمام فعالیت ها زیر نظر امام عصر(عج) است.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: تعامل بین شرکت های دانش بنیان و بانکها مد نظر است و گاهی پندارها و مشکلاتی وجود دارد و ممکن است برداشت این باشد که افرادی مانع هستند و تلاش می شود تعاملات بین این دو بیشتر باشد، هم ستاد و قرارگاه در این زمینه وجود دارد و باید برای رفع مشکل به اینجا مراجعه کنند، وقتی هم بانکها هم کارشناسان و استاندار و معاونین به دنبال رونق و جهش تولید تلاش می کنند، دلیلی ندارد درنگ کنیم تا یک مشکلی بزرگتر شود و باید از ظرفیت ستاد استانی استفاده شود.

وی بیان کرد: هم شرکت های دانش بنیان به جهت کمیت و کیفیت رشد پیدا کنند و در کنار کارخانه ها مراکز تحقیاتی باشد، پیشرفت امروز در سایه تولید علم و دانش بنیانهاست و گذر از این مرحله چرخه ای است که همه باید برای آن تلاش کنند و می طلبد بانکها هر جایی امکان دارد بهتر از این خدمات خود را به شرکت های دانش بنیان ارائه دهند و از طرف دیگر شرکتهای دانش بنیان هم زیرساخت لازم را فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: شرکتهای دانش بنیان باید دانش بنیان باشند و از درونش تولید دانش باشد و اشتغال رخ دهد و در این راستا پارک علم و فناوری هم وظیفه مهمی بر دوش دارد که باید پدری کند نسبت به این شرکتها و هر جایی لازم است کمک نماید که می طلبد از ظرفیت قرارگاه و ستاد استفاده شود.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: باید در بین استانهای مانند خودمان، جایگاه بهتری داشته باشیم و این هدفگذاری شود و این جایگاه ارتقا یابد و تولیدات کیفی و ماندگار باشد، در استان استعداد زیادی در باب گیاهان دارویی دارد و باید امروزمان از دیروز بهتر باشد.

وی بیان کرد: سالهاست اعلام می شود تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت می شود ولی بیکاری، تورم و عدم رونق کسب و کار در استان وجود دارد و این آمار و ارقام سالهاست در استان ما می چرخد، این تسهیلات اندک فرصتی است تا اشتغال پایدار ایجاد شود و اگر فقط مشغول به این تسهیلات باشیم از اشتغال پایدار جا می مانیم و وضعیت همینگونه می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: لازم است متولیان توجه کنند که وقتی مسئولان دانش بنیان مراجعه کردند وقت لازم را بدهند تا مسائل خود را بیان کنند.

وی با اشاره به زائرسرای لرستان در مشهد گفت: زمینی به همه استانها در مشهد دادند که استانها اینها را به زائر سرا تبدیل کنند، برخی موفق شدند ولی چند استان باقی ماندند و ۴۰ درصد از کار استان ما در آنجا انجام شده و نمی خواهیم تلخ کامی در میان استان ما رخ دهد چرا که نیمه تمام مانده است و ۴۰ آپارتمان ۶۰ متری است، از همین رو اعلام شده اگر تکمیل نکنید به استان های دیگر واگذار می شود لذا هر مجموعه ای که می تواند این همه امر برزمین مانده را برای اتمام کمک نماید که همه باید تلاش کنند و جزء وقف عام است تا بتوانیم گام های موثری را برداریم.

انتهای پیام/