آیت‌الله رئیسی در افتتاحیه مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه اهل بیت(ع) مظهر همه خوبی‌ها و زیبایی‌ها در عالم هستی هستند گفت: جاهلیت مدرن همان جاهلیت قدیم است با این تفاوت که از فناوری و رسانه استفاده می‌کند

به گزارش سفیرافلاک، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در هفتمین اجلاس مجمع عمومی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)  که امروز پنج شنبه (۱۰ شهریور ) در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد گفت: اهل بیت(ع) خودشان فرموده‌اند مارا بشناسید و شناختن و شناساندن اهل بیت(ع) وظیفه اول این مجمع است.

وی راه نجات امت و انسان معاصر را شناخت اهل بیت(ع) دانست و گفت: اهل بیت(ع) رمز همه خوبی‌ها و مظهر همه زیبایی‌ها در عالم هستی هستند. همه امامان در سیره پاکشان سه محور اساسی داشته‌اند؛ شناساندن مقام امامت و هدایت انسان‌ها، ستیز با ظلم و ستم و تربیت نفوس مستعده و هدایت انسان‌ها.

رئیس‌جمهور همچنین رسالت بزرگ عالمان دینی را شناساندن ائمه و پیشوایان دین است توصیف کرد و تصریح کرد: وظیفه عالمان شناساندن کلام ائمه و راه نجات انسان است و اگر شناخت درستی نسبت به اهل بیت(ع) شکل بگیرد معلوم می‌شود گمشده انسان معاصر امام حسین (ع) و حضرت امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س) است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس