شیروانی گفت: برای تسهیل در بازگشت و عدم معطلی در مرزها، زائران عتبات عالیات به محض پایان زیارت، مرز ورودی را به سامانه ۲۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان، مرتضی شیروانی با اشاره به انبوه زائران عتبات عالیات و ضرورت ساماندهی ناوگان جاده ای برای بازگشت این افراد، اظهار داشت: یکی از دغدغه های زائران در بازگشت از عتبات، پیدا کردن اتوبوس و مینی بوس است به همین منظور با تدبیر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، یک سامانه پیامکی برای بازگشت راحت تر زائران از مرزها به استان محل اقامتشان طراحی شده تا در کمترین زمان بتوانند از خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

وی افزود: برای این کار، فقط کافی است زائران در پایان زیارت و شروع حرکت به سمت مرز، نام مرز ورودی خود مانند باشماق، تمرچین، چذابه، خسروی، شلمچه و یا مهران را به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند تا با توجه به حجم تردد در هر مرز تعداد ناوگان لازم در مبادی ورودی به کشور تامین شود.

شیروانی خاطرنشان کرد: استان لرستان به عنوان معین مرز مهران آمادگی پشتیبانی و هماهنگی بازگشت زائران از این مرز را دارد و تدابیر لازم در این راستا اندیشیده شده است.

انتهای پیام/