ائمه جمعه لرستان با اشاره به ضرورت ترویج گفتمان انقلابی در جامعه، گفتند: اجتماع دلدادگان امام حسین (ع) در اربعین، نشان دهنده وحدت جهان اسلام است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خرم آباد، اظهار داشت: میلیون ها نفر زائر امام حسین(ع) هستند که از ایران و کشورهای دیگر راهی این سفر می شوند و ممکن است از شهرهای استان زائران عبور کنند که باید مقدم این زائران را گرامی بداریم چون اجتماع بزرگ دلدادگان امام حسین (ع) در اربعین، نشان دهنده وحدت جهان اسلام است، قدرت نمایی محور مقاومت و جلوه ای باشکوه از اسلام سیاسی است.

وی افزود: در همین راستا موکب هایی در داخل استان و در شهرهای عراق برپا شده اند که نیازمند اقلامی هستند و کمک به موکب ها هم تعظیم شعائر الهی و هم خشنودی رسول خدا(ص) و سرافرازی اسلام را به دنبال دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: سالهاست جمهوری اسلامی ایران در مقابل زیاده خواهی استکبار ایستاده است و تسلیم ناپذیری جزء خصوصیات جوانان این سرزمین است، ۱۲ شهریور هم روز مبارزه مبارزه با استعمار انگلیس است، وقتی ما در مقابل چنین دولت‌های متجاوز ایستاده ایم باید هوشمندانه عمل کنیم چرا که گاهی شاهد ناهنجاری هایی از سوی برخی از افراد هستیم که نمونه اش مطلبی بود که فتنه گر سال ۸۸ آن را بیان کرد و محکوم شد.

وی تصریح کرد: در فضای مجازی و یا فضای حقیقی استان گاهی شاهد ناهنجاری گفتاری و رفتاری هستیم که سبب آزردگی جامعه دینی و مذهبی می شود و رگ غیرت جوانان انقلابی را به جوش می آورد و ناراحت کننده تر این است که چنین افرادی در مقام و منسبی باشند که شایستگی چنین جایگاهی را ندارد در حالی که جوانان متدین و انقلابی از بیکاری رنج می برند ولی افرادی در طول این دو دهه با توصیه های فراقانونی در جایگاهی هستند که دین و مذهب را به تمسخر می گیرند.

شاهرخی گفت: در همین راستا عده ای از جوانان از دستگاه اجرایی برای ریشه کن کردن عواملی که جایگاه افراد شایسته را گرفته اند خواستار شدند و از دستگاه قضا خواستار اعمال قانون شدند تا عبرتی برای جلوگیری از چنین رویدادهای تلخی شود.

امام جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: اخیرا چیزی که مشاهده شده این مطلب است که خریدار موی طبیعی خانم ها شده اند و برای این پیام شماره تلفن هم داده اند، این چه پیامدهایی در پی دارد و اگر بنده در این مسیر کشته هم شوم، عقب نشینی نخواهم کرد و آمادگی دارم در راه ارتقاء فرهنگی و دین خدا و مقابله با اراذل و اوباش و کسانی که به دنبال این هستند که ما را به جاهلیت برگردانند، جان خود را تقدیم کنم.

وی خاطر نشان کرد: باید گفتمان انقلابی را ترویج کنیم، متاسفانه برخی از کانال های فضای مجازی را می بینیم و باید گفتمان انقلابی ترویج یابد و لازم است گفتمان انقلابی به طوری که معروف در جای خودش باشد و منکر هم در جای زشت و بعد اعمال قانون به دست دستگاه قضایی باشد، در دستور کار قرار گیرد.

شاهرخی با اشاره به ۱۷ شهریور گفت: دستگاه های تبلیغاتی وابسته به دنبال این هستند که چهره ای زیبا از رژیم پهلوی نشان دهند و منکر کشتار ۱۷ شهریور شده اند در حالی که قطعه ای در بهشت زهرای تهران است که شهدای این روز در آنجا به خاک سپرده شده اند و به عنوان جمعه سیاه نامگذاری کردند که وظیفه داریم این مسیر را با شهامت سپری کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان این که مطالبه گری باید مبتنی بر منطق و استدلال باشد، گفت: مطالبه گری همراه با پرخاشگری و بداخلاقی خلاف شرع است چرا که انتقاد باید همراه دلیل باشد و اگر کسی است مدعی است در سازمانی فسادی رخ داده از طریق دستگاه قضایی دنبال کند.

پیام اربعین وحدت و همبستگی ملت های مسلمان جهان است

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: خداوند متعال در سوره احزاب آیه۷۰ بر این توصیه تاکید دارند که انسان بایستی گفتار خود را اصلاح نموده و به نیکویی رفتار کرده و غرض ورزی نداشته باشد تا صفت حسادت از او دور شود.

وی افزود: برای کنترل کردن دفع کردن حسادت این است که به کسی که نسبت به تو بدی نمود، خوبی کنیم.

امام جمعه کوهدشت ضمن گرامیداشت ایام اربعین حسینی(ع)، عنوان کرد: اربعین کلمه ای مقدس است و پیام های متعددی در مورد فرهنگ اسلامی، شیعی و قرآنی به جهان مخابره می کند و یک هم بستگی و وحدتی بین مسلمانان و غیر مسلمان به شمار می رود و بزرگترین اجتماع جامعه بشری است.

وی تصریح کرد:محبت امام حسین(ع) مسلمانان را بین هم جمع نموده است، خبرگزاری های غربی این حرکت عظیم را بایکوت می کنند؛برخی می گوید مذهب از سیاست جدا می باشد، این تفکری غلط است.

طهماسبی با اشاره به مذاکرات برجام، گفت: ما هسته‌ای هستیم و برای رفع تحریم مذاکره می کنیم و باید اطمینان داشته باشیم و راستی آزمایی ها نیز برای ایران کاملا صورت گیرد؛ ایران به بسته پیشنهادی مذاکرات پاسخ های قابل قبول و سازنده‌ای داده است.

امام جمعه کوهدشت گفت: مذاکرات در مرحله حساسی است اگر آمریکایی ها باید دست از لجاجت بردارند می شود این برجام امضا شود.

وی با اشاره به تحولات عراق بیان کرد: مواضع آیت الله حائری مرجع تقلید شیعیان در عراق بسیار مناسب بود، اوضاع عراق آرام شده است و امیدواریم دولت مردمی نیز در عراق تشکیل شود.

طهماسبی بیان کرد: در زمینه اشتغال و جاده بایستی همت های مضاعفی صورت گیرد؛ کوهدشت ظرفیت این حجم ماشین را ندارد بایستی کارشناسان ترافیک در زمینه استقرار پارکینگ عمومی و یک طرفه کردن برخی خیابان ها برنامه ریزی قانونی صورت گیرد؛ در زمینه خوراک دام و مشکلات آب تمهیدات صورت گیرد.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه این شهرستان میزبان زائران اربعین حسینی است، گفت: مکان های برای اسکان زائرانی که از کوهدشت عبور می کنند استقرار یافته است، خیرین به جهت کمک‌رسانی ورود کنند و با خادمان این برنامه در شهرستان کمک‌کنند‌.

انتهای پیام/