زیویار با اشاره به اینکه کار تعاونی در کشور به بلوغ کامل رسیده است، گفت: 30 هزار و ۵۹۸ نفر عضو تعاونی های لرستان هستند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار با حضور در نمایشگاه «رسم تعاون» که به مناسبت هفته تعاون در تهران برگزار شده است، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان شیوه ای کامل از حکومت، از جمیع جهات حقوق مردم را در نظر گرفته و در قالب مردم سالاری دینی، هم به حقوق فردی و هم اجتماعی توجه ویژه کرده است. 

وی افزود: تعاون و تمامی وجوه آن در کشور طی سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته و در عرصه جهانی نیز با توجه به پیشرفت هایی که داشته، حرف های زیادی برای گفتن در سطح بین المللی دارد. 

زیویار با اشاره به اینکه کار تعاونی در کشور به بلوغ کامل رسیده است، گفت: نمایشگاه رسم تعاون که به مناسبت هفته تعاون دایر شده نشان دهنده پیشرفت کشور در حوزه کار تعاونی و گام های رو به جلویی است که در این زمینه بر داشته شده است. 

استاندار لرستان عنوان کرد: کار تعاونی در دنیا از جایگاه ویژه‌ای برای رونق اقتصادی برخوردار بوده و برگزاری این قبیل نمایشگاه ها در کشور فرصت مناسبی برای بهره گیری از دانش افراد فعال در زمینه کار تعاونی و همچنین بهره گیری از دستاوردهای این حوزه است. 

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت نقش کار تعاونی در رونق اقتصادی جوامع، می توان از تعاونی های موفق به عنوان مدل و الگو برای کمک به اقتصاد و در نتیجه کسب ثروت برای جامعه استفاده کرد. 

استاندار لرستان با اشاره به وضعیت کار تعاونی در استان، خاطرنشان کرد: در لرستان بالغ بر شش هزار تعاونی وجود دارد که بیش از نیمی از آنها فعال و حدود ۷۹ هزار نفر مشغول فعالیت در این تعاونی ها هستند و نیمی دیگر نیز نیازمند کمک برای وارد شدن به چرخه فعالیت هستند.

انتهای پیام/