ویسکرمی گفت: دغدغه اصلی در مدل جدید کنکور، زیر ساختها و تراز کردن نمره تشریحی امتحانات با آزمون تستی است.

مهرداد ویسکرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: فرم جدید برگزاری کنکور، دو قسمت دارد یکی کار سازمان سنجش است که برگزاری کنکور دروس تخصصی به صورت تستی بوده و با توجه به اینکه سازمان سنجش سالها اینگونه کار را انجام داده و تجربه زیادی دارد مشکلی نیست حتی کار سازمان سنجش در این حیطه سبک تر هم شده است.

وی افزود: مسئله اصلی این است که معدل دبیرستان باید آماده شود و امتحانات نهایی در کل کشور برگزاری و سلامت آن تضمین شود و بعد فکری به حال کسانی شود که قبل از این قانون درس خوانده اند، موضوع بعدی ترمیم معدل است و به گونه ای باشد در این طرح دیده شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تراز کردن نمره معدل کتبی با نمره سازمان سنجش موضوعی است که آزمون سنجش تستی و امتحانات تشریحی است و روشن می شود دغدغه اصلی این است که آیا آموزش و پرورش زیر ساختهای لازم را دارد؟ آیا سلامت آزمون هایی که با دستگاه امسال برای تقلب استفاده کردند تضمین می شود؟ آیا ابراز، انگیزه و نیروی انسانی را دارد؟

ویسکرمی بیان کرد: موضوع بعدی معدل سازی است که باید دانش آموزان انجام دهند و دیگری سوابق تحصیلی است، مثلا دانش آموزی که قرار است در دو کنکور شرکت کند به چه صورت خواهد بود و همه اینها نیاز به تلاش مضاعف دارد و نگران هستیم و نباید مشکلات موجود در سیستم آموزشی را به گردن سازمانها، گروه ها و نهادهای بیرون از مجموعه انداخت.

وی با اشاره به کتاب های کمک درسی خاطرنشان کرد: کتابی که حجم کمی دارد و گویا نیست، نیاز به کمک های درسی و معلم قوی دارد و اگر کتابهای درسی دبیرستان حالا که قرار است معدل نقش مهمی در کنکور داشته باشد، باید کتابها گویا حتی اگر حجم آنها بیشتر باشد به طوری که نیاز به کتاب های کمک درسی کمتر شود لذا معلم قوی تر می خواهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دغدغه اصلی ما به مدل جدید کنکور برمی گردد به آموزش و پرورش و زیر ساختها و تراز کردن نمره درسی تستها با نمرات تشریحی و یکی هم ساختن معدل است که می طلبد سیستم آموزشی و مدیریتی آنقدر قوی باشد که بتواند عوارض منفی را خنثی کند.

انتهای پیام/