اسماعیلی با بیان اینکه مراسم اربعین، نوید بخش ظهور است، گفت: وحدت، نقطه مقابل فتنه است که می تواند دشمن را در رسیدن به هدفش ناکام کند.

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: راهپیمایی بزرگ اربعین قبل از اینکه یک حرکت عبادی، اعتقادی و زیارتی باشد، یک حرکت سیاسی است و آنچه سبب شده تا ما در مقابل شیاطین و دشمنان دین بتوانیم حرکت موثری داشته باشیم، اتحاد کلمه است که این رمز مهم و پیروزی در امت اسلامی است.

وی افزود: وحدت کلمه و انسجام یکی از مصادیق مهم ملت مسلمان است که در مراسم بزرگ پیاده روی اربعین از بسیاری کشورها شرکت می کنند و مهمترین مولفه ای که باعث همبستگی امت اسلامی و جامعه جهانی در یک رویداد مهم اربعین شد، این است که به برکت خون سید الشهدا(ع) قلبها و دلها به هم نزدیک شده و با اتحاد در مسیر اصلی قرار می گیرند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: این اتحاد و همایش بزرگ پیاده روی اربعین سبب می شود که جریان باطل، استکبار و مخالفان جریان مقاومت تلاش کنند تا این پیاده روی رخ ندهد و یا خللی را ایجاد کنند که البته در طول سال شاهد رفتارهایی از سوی دشمنان هستیم که سعی دارند ابعاد درخشان بین دو ملت را به واسطه پوشش رسانه ای که در اختیار دارند به حاشیه ببرند ولی اتحاد جهان اسلام، پوزه دشمن را به خاک می مالد.

اسماعیلی بیان کرد: به برکت قیام عاشورا، روضه های خانگی شروع شد و با تاسی از همین پیام و ایستادگی در کربلا، انقلاب به پیروزی رسید و ایران در هشت سال جنگ تحمیلی هم دشمن را شکست داد و سالهاست پیاده روی اربعین هم با همین محوریت صورت می گیرد که این مراسم اربعین، نوید بخش ظهور خواهد بود.

وی با اشاره به فتنه انگیزی دشمنان در مراسم اربعین، خاطرنشان کرد: طی روزهای اخیر شاهد فتنه انگیزی برخی از افراد در عراق بودیم و به صورت خاص تر برخی تلاش دارند تا این مراسم معنوی را متوقف کنند یا به حاشیه ببرند لذا لازمه خنثی کردن توطئه های دشمنان این است که هوشیارانه حرکت کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر حفظ وحدت کلمه، گفت: با رعایت این مهم قطعا دچار حواشی نخواهیم شد و در مقابل فتنه انگیزی دشمنان باید با بصیرت و آگاهی بخشی بتوانیم نقشه های شوم دشمن را نقش بر آب کنیم و وحدت، نقطه مقابل فتنه است که می تواند دشمن را در رسیدن به هدفش ناکام کند.

انتهای پیام/