حجت الاسلام شاهرخی گفت: پذیرش حق و توصیه به حق در افق تمدن اسلامی جایگاه بی بدیلی دارد و جزء اصول اساسی است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در جلسه اخلاق در افق تمدن اسلامی، اظهار داشت: حماسه ای در سال ۶۱ هجری در دهم محرم در کربلا رخ می دهد و ۷۲ تن بر گرد امامشان جمع شدند و در راه اعتلای اسلام فداکاری کردند ولی اگر این فداکاری ها و همراهی ها نباشد، نتیجه ای که در کربلا اتفاق افتاد آثار خودش را نشان نمی دهد.

وی افزود: بلند کردن پرچم سیاه امام حسین(ع) و برگزاری جلسات روضه و گریه برای سیدالشهدا(ع) و زنده نگه داشتن آرمانها و ارزشهایی که امام حسین(ع) و یارانش در این مسیر به شهادت رسیدند، ادامه همان فداکاری ها است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: راه امام حسین(ع) نیاز به این همراهی ها دارد و نیاز به پیام رسانی هایی دارد، هم شهدای کربلا و همه شهدایی که در راه ارزشهای اسلامی به شهادت رسیدند، راهشان را به ما سپردند و پرچم خود را به ما سپردند و برگزاری چنین جلساتی یعنی بلند کردن پرچم ارزشهای اسلامی و دینی است.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: نباید سطحی به برخی از مجالس نگاه کرد و عمیق بودنش به این است که مواکب حسینی و یا زیارت اربعین و کسانی که نمی توانند شرکت کنند، بسترهایی را برای دیگران فراهم می کنند و کمک هایی را در دستور کار دارند و این دنباله همان راه امام حسین(ع) است.

وی بیان کرد: مدافعان حرم از حریم حضرت زینب(س) دفاع کردند و این راه ادامه دارد و کسانی که در برپایی این مراسم شرکت می کنند باید نگاهی عمیق داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: دفاع از حق و صبر و شکیبایی در اینکه از حق دفاع شود حتی اگر همراه با سختی هایی باشد، هم خودمان حق را بپذیریم و هم دیگران را به حق سفارش کنیم و منافع شخصی که فرد را تحریک می کند که در مسیر باطل قدم بردارد باید به باطل نگاه نکند و با صبر می تواند بر این مهم پیروز شود.

حجت الاسلام شاهرخی اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر سختی هایی را به همراه دارد، ۴۳ سال در مقابل زورگویان عالم ایستاده ایم و تسلیم ناپذیر شدن همراه با خود سختی هایی دارید از جمله تحریم، کودتا، فتنه، جنگ تحمیلی ولی با ایستادگی می توان توطئه های دشمن را خنثی کرد.

وی عنوان کرد: در افق تمدن اسلامی پذیرش حق و توصیه به حق جایگاه بی بدیلی دارد و جزء اصول اساسی است و وقتی نظام ما به تمام معنا اسلامی شد که این دو نکته در تار و پودش و همه سطوحش باشد و اگر این چنین باشد، تبعیض و توصیه های فراقانونی نخواهد بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: اگر کسی توصیه به حق نکند همان جایگاهی که ظالم دارد قرار گرفته، در یک نظام اسلامی اگر کسی ظالمی را ببیند که رابطه اش با بندگان خدا با دشمنی است و اگر با او مخالفت نکند هر جایگاهی که ظالم دارد، فردی هم که توصیه نکرده چنین جایگاهی دارد.

انتهای پیام/