لک علی‌آبادی با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین عظمت شیعه را نشان می‌دهد، گفت: رسانه‌های واقعی، خبرهای بنگاه‌های شایعه پراکنی و تفرقه افکنی دشمنان را خنثی کنند.

به گزارش سفیرافلاک، هر ساله با فرا رسیدن اربعین حسینی کربلای معلی پُر از شور و شعور حسینی می‌شود و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در طولانی‌ترین راهپیمایی جهان خود را به حرم معشوق می‌رسانند تا جسم و جان خود را جلا دهند.

 در این مسیر که بزرگترین تجمع انسانی را رقم می‌زند حال خوش زائران وصف نشدنی است و خستگی و بی‌خوابی معنا ندارد. دلدادگان و زائران قدم زدن در طریق کربلا و کوی حسین (ع) را قدر می‌دانند و می‌خواهند از کشتی نجات بخش و هدایتگر حسین(ع) جا نمانند.

از آنجا که این بزرگترین اجتماع بشری همچون خاری در چشم دشمنان است و نقشه‌های شوم آنان را بر باد می‌دهد، هر ساله به شکل‌های مختلف می‌کوشند تا این حماسه بی نظیر را کمرنگ جلوه دهند غافل از اینکه عشق حسین(ع) در جان‌ها می‌جوشد و هرگز خاموش نخواهد شد.

در این ایام که بسیاری از شیفتگان و عاشقان حسین (ع) اعم از زن و مرد، پیر و جوان می‌کوشند تا هرچند با ریختن یک چای از زوار اباعبدالحسین(ع) پذیرایی کنند تا در این حماسه بزرگ سهمی داشته باشند، اهل قلم نیز می‌توانند با تبرک جستن از نام حسین(ع) عشق، ایثار و مهربانی خالصانه روزهای پیاده‌روی اربعین را ثبت و ضبط کنند چرا که تمام تلاش دشمن مخدوش کردن حماسه جهانی اربعین است.

ضرورت اطلاع رسانی به روز و ثبت و ضبط حماسه عظیم اربعین به شکلی مطلوب، سبب شد تا گفتگویی داشته باشیم با روح اله لک علی‌آبادی کارشناس مسائل سیاسی که به شرح زیر آمده است.

چرا دشمن در پی کمرنگ کردن تجمع بزرگ اربعین است؟

روح اله لک علی‌آبادی: در ابتدا باید بدانید بسیاری از اوقات اخباری که در فضای مجازی یا برخی رسانه‌ها مخابره می‌شود اصلا واقعیت ندارند. منافقان نیز همیشه تنها بحث جمهوری اسلامی را در نظر نمی‌گیرند بلکه با ایرانی‌ها دشمنی دارند به همین جهت نمی‌شود ساده از این مسئله عبور و فکر کنیم دشمن، دشمنی خود را کنار گذاشته است. حال دشمن می‌تواند نقاب‌های مختلفی داشته باشد، یک وقت اسرائیل و رژیم صهیونیستی در یک داستانی وارد می‌شود مثلا وهابی‌ها گاهی وقت‌ها مستقیم و گاهی غیر مستقیم به یک موضوع ورود پیدا می‌کنند.

پیاده‌روی اربعین یک دانشگاه انسان سازی است، اگر پیاده‌روی اربعین را تجربه کرده باشید‌ ظهور و بروزش را در مردم می‌بینید و مشاهده می‌کنید که مردم چطور نسبت به هم رفتار می‌کنند و می‌بینید که چقدر یک فضای ایثارگری حاکم است و آنچه که خوبی در هستی وجود دارد در این پیاده‌روی اربعین است و این قطعا به لطف و مدد امام حسین(ع) است.

پیاده‌روی اربعین به ویژه امروز که به صورت خانوادگی دارد شکل می‌گیرد یعنی زن و مرد، پیر و جوان و کودک در این مسیر حرکت می‌کنند کاری صددرصد فرهنگی است دوم اینکه پیاده‌روی اربعین قطعا یک کار مذهبی است یعنی عظمت شیعه را نشان می‌دهد همچنین در این پیاده‌روی بسیاری از ادیان شرکت می‌کنند و عده‌ای چشم دیدن این عظمت و شکوه را ندارند.

در مرحله بعدی پیاده‌روی اربعین یک حرکت سیاسی است و در واقع اعلام حضور همه جوانان و خانواده‌ها در این مسیر نشان می‌دهد که همه ما شیعیان در یک نقطه و فضا که یک بخشش خط سرخ حسینی و خط سبز انتظار است، مشترک هستیم بنابراین دشمنان چه منافقان باشند چه صهیونیست و چه وهابیت برای مقابله در این راه همه تلاش خود را می‌کنند.

با توجه به فتنه انگیزی برخی از افراد ناشناس عراقی در پیاده‌روی اربعین، مردم و به ویژه اهل قلم چگونه می‌توانند این فتنه انگیزی‌ها را خنثی کنند؟

لک علی‌آبادی: متاسفانه برخی افراد نادان در کشور عراق در بحث نژاد پرستی می‌دمند و تلاش می‌کنند تا این درخت قوی و محکم را شاخه شاخه کنند. بنابراین ما باید هوشیار باشیم و هر خبری را منتشر نکنیم متاسفانه گاهی اوقات اصلا خبرسازی می‌شود مثلا گاهی خبرهایی که مربوط به کشورهای دیگر است را با یک زیرنویس ساده به خورد جامعه ما می‌دهند.

پایگاه‌های خبری، خبرگزاری‌ها، مطبوعات، رسانه‌های واقعی و به ویژه صدا و سیما در این عرصه یک رسالتی را برعهده دارند و نیاز به یک مجموعه است، یک رسانه قوی از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تا واقعیت‌های جامعه جهان اسلام و حتی کشورمان را درست، به روز و به لحظه مخابره کنند تا دست افرادی که مدبرانه تلاش می‌کنند تا این مسیر ارزشمند را خدشه‌دار کنند، بسته شود.

به روز بودن رسانه بسیار مهم است چون برخی از بنگاه‌هایی که خودشان را رسانه معرفی می‌کنند در واقع بنگاه شایعه افکنی‌ و تفرقه افکنی‌اند به همین دلیل این رسالت بر عهده رسانه است و افرادی که نسبت به جریان اربعین، جریان امام حسین(ع)، جمهوری اسلامی و جبهه انقلاب متعهد هستند باید در این عرصه اطلاع رسانی به روز و درستی انجام دهند.

این موضوع نیاز به یک مجموعه خیلی قوی مردمی نیز دارد مثلا اگر همه افرادی که در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند اگر تنها یک استوری در فضای مجازی بگذارند آن وقت متوجه می‌شویم که چقدر افراد دلداده‌ای داریم که در این مکتب حاضرند جان خود را هم بگذارند.

جالب است که هر سال در ایام اربعین یک فضاسازی خیلی شدیدی می‌شود و ما این را باید یادمان باشد که این مسیر کربلا همیشه اینقدر راحت باز نیست و  یک عده‌ای این سعادت را دارند که در این مسیر قرار گیرند ولی این راه همیشه باز نیست به طوری که بسیاری از اوقات باز بوده و بعد بسته شده است، ان‌شالله از امروز به بعد تا ظهور همیشه باز باشد.

انتهای پیام/