زیویار گفت: تاکنون 41 هزار و ۵۰۰ نفر در سامانه سماح برای پیاده روی اربعین در استان لرستان ثبت نام کرده اند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان فرهاد زیویار اظهار داشت: در مراسم اربعین امسال تاکنون ۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر از استان لرستان در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و پوشش بیمه‌ای زائران به مبلغ ۱۸ هزار تومان تعیین شده است.

وی با اشاره به گزارش کمیته حمل و نقل افزود:  برای تردد و انتقال زائران در مسیرهای تعیین شده هماهنگی های لازم برای تهیه مینی بوس و اتوبوس انجام شده است.

استاندار لرستان با تاکید بر اهمیت بهداشت و ضرورت سلامت زائران، عنوان کرد:  با توجه به اینکه مواکب در مناطق مختلف راه اندازی و استقرار پیدا کرده‌اند برای ارائه خدمات پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی کانکس های مجهزی مستقر خواهد شد و برای خدمات دهی بهتر، استان لرستان و خوزستان آمبولانس هایی را در مسیر  پیاده روی اربعین اعزام کرده اند.

وی با اشاره به گزارش کمیته های امداد و نجات و کمیته انتظامی، گفت: تاکنون برای حدود ۵۰ هزار نفر پاسپورت صادر و یا تمدید شده است.

زیویار تصریح کرد: بنا شد کمک های مردمی توسط دستگاه های اجرایی انجام پذیرد و به این ترتیب پیش بینی می شود عدد و رقم خوبی به صورت مردمی در اختیار مواکب قرار داده شود.

وی خاطرنشان کرد:  عمده کار در واقع خدمات و حمایت هایی است که به صورت داوطلبانه انجام می پذیرد و در این زمینه دستگاه های اجرایی با همکاری داوطلبانه با ستاد اربعین استان نقش مهمی را در مهیا کردن ساز و کارهای لازم انجام می دهند.

انتهای پیام/