رسولیان گفت: 10 هزار میلیارد تومان اعتبار به زیرساخت‌ شهرک‎های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی اختصاص یافت.

به گزارش سفیرافلاک، علی رسولیان ظهر امروز در آئین کلنگ زنی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد، اظهار داشت: مهمترین مسئله کشور بحث تولید است و برای رفع بسیاری از مشکلات از جمله بیکاری باید به تولید توجه کرد و سزاوار نیست در لرستان که دارای ظرفیت های زیادی است شاهد بیکاری باشیم.

وی افزود: تلاش می شود تا برای بهبود تولید افزایش یابد و موظف هستیم تا زیرساخت های لازم را خصوصا در مناطق محروم فراهم کنیم و منابعی که در اختیار داریم به ۱۰ استان محروم از جمله لرستان داده می شود.

معاون وزیر صمت تصریح کرد: امسال هشت هزار میلیارد تومان در زیرساخت های صنعتی کشور هزینه شده و ۱۰ هزار میلیارد تومان هم در دور اول سفر ریاست جمهوری به زیرساخت های شهرک صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی اختصاص داده شد.

رسولیان با اشاره به محرومیت صنعتی لرستان، گفت: امسال برای عدالت در بخش صنعتی اقداماتی در نظر گرفته شده که در راستای واگذاری زمین هم مشوق هایی لحاظ می شود تا با حضور سرمایه گذار شاهد توسعه باشیم.

وی بیان کرد: تاکنون هزار و ۷۷۰ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته و این برنامه در استان هم مد نظر قرار دارد.

رسولیان خاطرنشان کرد: در کشور ۸۴۷ شهرک صنعتی وجود دارد که ۴۹ هزار و ۵۰۰ واحد در این شهرکها مستقر شده اند و علیرغم مدیریت در این بخش، ۱۰ منطقه ویژه اقتصادی هم در استان های محروم مدیریت می کنیم.

معاون وزیر صمت گفت: بروجرد در بخش صنعت یک سبقه طولانی دارد و به هر میزان در استان تامین نقدینگی شود به همان اندازه ما هم کمک می دهیم.

انتهای پیام/