سردار علیشاهی با بیان اینکه ۳۲ موکب در کربلا و نجف برپا می شود، گفت: تجهیزات موکب‌های لرستان در عراق توسط ۸۰ کامیون ارسال شد.

سردار عباس علیشاهی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: برای مراسم اربعین، ۳۲ موکب در کربلا و نجف و ۲۰ موکب هم در استان برپا می شود، همچنین موکب مهران نیز در حال آماده شدن است و از ۱۵ شهریور خدمات دهی می کند.

وی افزود: تجهیزات و لوازم موکبها از طریق ۸۰ دستگاه کامیون و تریلر به کربلا و نجف اعزام شده که بعد از استقرار، خدمات دهی خود را در آستانه اربعین آغاز می کنند.

دبیر ستاد اربعین لرستان تصریح کرد: موکب کربلا نیز از دهم صفر خدمت رسانی می کند و بیش از پنج هزار نفر به عنوان خادم موکبها اعزام شده اند.

سردار علیشاهی عنوان کرد: علاوه بر این نیز برای خدمت رسانی بهتر به زائران حسینی، دو اکیپ پزشکی با تجهیزات در نجف و کربلا توسط بهداری سپاه و دانشگاه علوم پزشکی مستقر می شوند.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی گفت: در موکب هایی که فعالیت می کنند، برنامه های فرهنگی در نظر گرفته شده که اجرا می شود، همچنین در موکبی که مربوط به هیات رزمندگان اسلام است، از مداحان دعوت می شود تا اقدام به مداحی و روضه خوانی کنند.

انتهای پیام/