رسولیان گفت: بیش از ۴۰ شهرک فناوری در کشور ایجاد می شود که یکی از آنها در لرستان است.

به گزارش سفیرافلاک، علی رسولیان ظهر امروز در آئین کلنگ زنی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به عزم جدی که در استان وجود دارد ظرف یک سال آینده زیرساخت های لازم برای این پروژه که زمینه ساز توسعه صنعتی است مهیا می شود.

وی افزود: در کل کشور ۹ منطقه ویژه اقتصادی تحت مدیریت شهرک های صنعتی است که از این تعداد دو منطقه مربوط به استان لرستان است.

معاون وزیر صمت با اشاره به حمایت از شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: امسال بسته های ویژه ای وزارت صمت با هدف حمایت از این شرکت‌ها در نظر گرفته و بیش از ۴۰ شهرک فناوری در کشور ایجاد می شود که یکی از آنها در لرستان است که کمک به بازاریابی، کمک مالی و برند سازی از آنها در دستور کار است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کشور گفت: از دیگر اقدامات، حمایت ویژه واحدهای کوچک و متوسط است که ۸۵ مورد حمایت انجام می شود و کمک کردن به واحدهایی که قابلیت تبدیل شدن به دانش بنیان را دارند مد نظر است که پارسال ۱۰۰ واحد به دانش بنیان تبدیل شدند.

رسولیان افزود: همچنین احداث کارگاه های کوچک با اولویت دانش بنیان در دستور کار می باشد که در سال جاری ۴۰۰ کارگاه ایجاد و شرایط لازم برای هزار و ۵۰۰ واحد دیگر فراهم می شود.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵۰ واحد تولیدی احیا و تا پایان سال به دو هزار واحد افزایش می یابد.

انتهای پیام/