احمدی بر لزوم تشکیل بانک اطلاعاتی نویسندگان استان تأکید کرد وگفت: با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که از نظر نویسندگی در لرستان وجود دارد برای سامان‌دهی آن‌ها باید بانک اطلاعاتی نویسندگان را تشکیل دهیم.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، منصور احمدی با بیان اینکه برای تأمین بخشی از زیرساخت‌های فرهنگی و ابزار فرهنگی به همکاری نویسندگان توانمند استان نیاز داریم، اظهارداشت: درصورتی که انجمن داستان بتوانند کتاب پژوهشی با موضوع بحران جمعیت، کم شدن موالید، تشویق، ترغیب، تبلیغ خانواده‌ها برای فرزندآوری آماده کنند این اداره کل، کلیه مراحل آماده‌سازی و چاپ کتاب را بر عهده خواهد گرفت و آن را حمایت خواهد کرد.

وی افزود: مخاطب این کتاب می‌تواند کودکان، نوجوانان، مسئولان و همه اقشار جامعه باشند،‌ کتاب پژوهشی با موضوع بحران جمعیت می‌تواند زاویه دید چند نویسنده به این موضوع باشد که در نهایت با نام خود نویسندگان منتشر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه کتاب‌هایی که موضوع آنها نیاز فرهنگی روز هستند و در حوزه درمان آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد، درگیری‌های خیابانی‌، خشونت، دزدی، خیانت و … نگاشته شده‌اند مورد حمایت این اداره کل خواهند بود، عنوان کرد: در نگارش این آثار و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ظرافت قلم، نوع بیان و زاویه دید مهم است.

احمدی گفت: آثار منتشر شده جهت حمایت در کمیته تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد همچنین آثار نفیس در این موضوعات نیز در صورت تایید کمیته مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

وی به لزوم تهیه بانک اطلاعاتی نویسندگان استان اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که از نظر نویسندگی در لرستان وجود دارد برای سامان‌دهی آن‌ها باید بانک اطلاعاتی نویسندگان را تشکیل دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان درباره پیگیری وضعیت بیمه‌ای نویسندگان در صندوق هنر، عنوان کرد: رایزنی‌های لازم با صندوق هنر در این زمینه صورت خواهد گرفت و سیاست‌گذاری‌های آن مرتبط با صندوق هنر است. 

قنبری رئیس انجمن داستان لرستان در این نشست با بیان اینکه داستان جزئی از فرهنگ است، افزود: معتقد هستیم در کنار داستان‌نویسی در لرستان باید اتفاقات فرهنگی دیگری رخ دهد چرا که دغدغه‌های انجمن داستان دغدغه‌های فرهنگی است.

رئیس انجمن داستان لرستان بیان کرد: از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به عنوان متولی فرهنگ استان انتظار داریم در کنار انجمن داستان باشد.

وی به مشکلات بیمه‌ای نویسندگان اشاره کرد و گفت: بسیاری از نویسندگان در استان آثاری را نوشته‌اند،‌ اما بنا به دلایلی نتوانسته‌اند آثار خود را منتشر و به صورت کتاب به بازار نشر عرضه کنند، اما شرایط بیمه‌ای صندوق هنر به گونه‌ای رقم خورده که برخی را به سمت کتاب‌سازی سوق داده است و این مشکلاتی را برای نویسندگان استان به وجود آورده است.

انتهای پیام/