حجت الاسلام شاهرخی گفت: ایجاد اشتغال برای مددجویان سبب توانمندی و خودکفایی آنها می شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با بختیاری رئیس کمیته امداد کشور اظهار داشت: خدمت رسانی به مردم هدیه است و پیشوایان معصوم در قله خدمت گذاری بودند هم به مردم خدمت می کردند و هم شیوه خدمت گذاری را نشان دادند.

وی افزود: امام (ره) که آشنا به سیره ائمه اطهار بود کمیته امداد را ایجاد کردند، این نهاد در راستای عمل به سیره و روش اهل بیت(ع) بود که کمیته امداد در این جهت کارنامه درخشانی دارد و همیشه این نهاد رو به رشد بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: مهم اعتمادی است که مردم به این نهاد دارند و این سرمایه گرانبهایی است و کمیته امداد در زمینه های مختلف مانند ایجاد مسکن، امرو فرهنگی، کمک به تحصیل  افراد پوشش، درمان و اشتغال فعالیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: لرستان از توسعه نامتوازن رنج می برد و به نقطه ای رسیدیم که نمی تواند به این وضعیت خود ادامه می دهد به طوری که هم مسئولان در داخل استان و مسئولان کشوری نسبت به لرستان محکوم به موفقیت هستیم و لرستان باید از این توسعه نامتوازن خارج شود و باید همه همت خود را به کار بگیریم و با کار و روحیه جهادی لرستان از این وضعیت خارج شود.

حجت الاسلام شاهرخی بیان کرد: بیکاری، صنایع تعطیل شده، تورم و ۳۵ هزار میلیارد تومان صنایع تولیدی راکد وجود دارد و این موارد استان را در یک مشکلاتی قرار داده که لازمه اش این است که توجه خاصی به استان شود، لرستان این ظرفیت را دارد که به هر اندازه این اعتبار برای اشتغال جذب شود در راستای ایجاد اشتغال به ثمر برسد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: ایجاد اشتغال، تشکیل خانواده و فرزندآوری را به همراه دارد و استفاده از ظرفیت های استان سبب می شود اشتغال برای جویندگان کار فراهم می شود و ایجاد اشتغال برای مددجویان سبب توانمندی و خودکفایی آنها می شود.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: استانی هستیم که در ایجاد امنیت در استان های دیگر اثرگذار بوده است و باید استان را از این جهت حفظ شود و لرستان رنج می برد از بودجه های ملی که ۸۵ درصد در مرکز است و لازم است و انتظار می رود نگاه مرکز نشینان به استان تغییر کند.

وی بیان کرد: در برخی از مناطق آسیب پذیر وضعیت مسکن مناسب نیست که هرچه در راستای ملزومات زندگی محرومان و نیازمندان اقدام می شود می تواند اثرات مثبتی را به همراه دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: در کنار هزار میلیارد تومانی که برای اشتغال جذب خواهد شد، رسیدگی به مددجویان در بخش های مختلف به نتیجه می رسد.

وی اظهار داشت: جمعیتی از مددجویان در استان وجود دارد که برای تهیه مسکن، واریز وجه اولیه را ندارند و طرح نهضت مسکن فرصتی است که افراد فاقد مسکن بتوانند سرپناه داشته باشند البته در کنار همه این مشکلات، کمک ۶۳ میلیارد تومانی خیران در استان بسیار ارزشمند است.

انتهای پیام/