رگولاتوری حریم خصوصی ایرلند، اینستاگرام را به خاطر نحوه مدیریت اطلاعات نوجوانان ۴۰۵ میلیون یورو جریمه کرد.

به گزارش سفیرافلاک، «کمیسیون حفاظت از داده ایرلند» که رگولاتوری حفظ حریم خصوصی در زمینه اطلاعات در ایرلند به شمار می‌رود، در پی انجام تحقیقات و بررسی‌ها در زمینه نحوه مدیریت اطلاعات نوجوانان، اینستاگرام را ۴۰۵ میلیون یورو جریمه کرد.

سخنگوی کمیسیون حفاظت از داده ایرلند گفت: ما تصمیم نهایی خود را در این خصوص در روز جمعه گرفتیم که شامل جریمه‌ای ۴۰۵ میلیون یورویی می‌شود.

این جریمه، دومین جریمه بزرگی است که تحت قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا صادر شده است. سال گذشته نیز رگولاتوری لوکزامبورگ شرکت آمازون را به ۷۴۶ میلیون یورو جریمه کرد.

طبق گزارش ایندیپندنت، شرکت متا (Meta) که علاوه بر اینستاگرام، مالک فیسبوک نیز هست و می‌تواند درخواست تجدید نظر در این خصوص را بدهد، به درخواست‌ها برای اظهار نظر در خصوص این خبر واکنشی نشان نداده است. جزئیات کامل این تحقیقات نیز تا هفته آینده منتشر نخواهد شد.

همچنین بر اساس این گزارش، این سازمان ناظر در زمینه حفظ حریم خصوصی در ایرلند بر روی این مسئله که چگونه اینستاگرام داده‌های شخصی افراد بین ۱۳ تا ۱۷ سال را فاش کرده، متمرکز شده است. حداقل سن برای کاربران اینستاگرام ۱۳ سال است.

گفتنی است این سازمان نظارتی در ایرلند، بر اساس قوانین حفظ حریم خصوصی اتحادیه اروپا، نظارت بر بسیاری از شرکت‌های فناوری آمریکایی را که در دوبلین، پایتخت ایرلند دفتر دارند، بر عهده دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان