زیویار گفت: لرستان جز 5 استان حادثه‌خیز کشور است و شناسایی تمام نقاط حادثه‌خیز آن ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار در دیدار با رئیس سازمان هواشناسی کشور در تهران که به منظور بررسی وضعیت موجود و چشم‌انداز سازمان هواشناسی لرستان انجام شد، با بیان اینکه لرستان جز پنج استان حادثه‌خیز کشور محسوب می‌شود، اظهارداشت: بر اساس مطالعات انجام شده از ۳۰ مورد بلایای طبیعی در کشور بیش از ۱۷ مورد آن در لرستان رخ می‌دهد.

وی افزود: به همین خاطر لرستان باید در بحث بروز حوادث و بلایای طبیعی و خسارات جبران‌ناپذیر ناشی از آن ویژه دیده شود.

استاندار لرستان بر شناسایی تمام نقاط حادثه‌خیز استان تاکید کرد و گفت: امروزه دانش هواشناسی و داده های این علم نقش مهمی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارد که سازمان هواشناسی تنها متولی پیش‌بینی آب و هوا ظرف ۲۴ ساعت آینده نیست بلکه پدیده‌هایی نظیر طوفان، برف، بارندگی و سایر موارد مشابه را نیز پیش‌بینی می‌کند.

زیویار بیان کرد: ایران به خاطر وضعیت آب و هوایی و شرایط جوی خاص توجه ویژه به علم هواشناسی دارد و در این راستا باید از تلاش دست‌اندرکاران این حوزه در کشور و استان تقدیر به عمل آورد.

استاندار لرستان همچنین در رابطه با رفع مشکلات حوزه هواشناسی استان و تخصیص اعتبارات بیشتر به این دستگاه قول مساعد داد.

در ادامه این دیدار، معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: توسعه ایستگاه‌های باران‌سنجی و ایستگاه‌هایی با کاربری خاص اعم از جاده‌ای، کشاورزی، پایش گرد و غبار و همچنین ارتقاء سامانه هشدار سیل و بروزرسانی تجهیزات موجود در هواشناسی از محل اعتبارات ملی و استانی در جهت  ارائه خدمات گسترده‌تر ضروری است.

سحر تاج‌بخش مسلمان با اشاره به اهمیت مقوله هواشناسی در زندگی مردم، عنوان کرد: نقش هواشناسی در امور زیربنایی و حفاظت از جان و مال مردم بسیار مهم و دارای اهمیت ویژه است.

انتهای پیام/