شفاعی گفت: هزار میلیارد تومان برای اجرا سازی سند نقشه مهندسی فرهنگی لحاظ شد.

به گزارش سفیرافلاک، اسماعیل شفاعی در جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان اظهار داشت: در راستای نقشه مهندسی فرهنگی کشور، این نقشه از سالیان متمادی بر زمین مانده بود و در نهایت در سال قبل این نقشه به سرانجام رسید و مهمترین اتفاقی که رخ داد بحث اجرایی سازی و مسئولیت اجرای آن به شوراهای فرهنگ عمومی استانها سپرده شد.

وی افزود: شوراهای فرهنگی عمومی بازوان شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند و نقشه مهندسی فرهنگی، یکی از سندهای مهم بالادستی است که مورد نیاز کشور هم بوده که از مطالبات مهم رهبری است که این سند اجرایی شود.

مدیرکل شورای فرهنگ عمومی کشور تصریح کرد: در این سند تعیین اولیتها و ترسیم اجزا از مهمترین بخش های سند است و ساز و کار اجرایی در شورای فرهنگ عمومی است و در مرکز یکی از مباحث مهم و تحولی را در این دوره ای که هستیم، مبحث مهم اجرایی سازی آن است.

شفاعی گفت: اخیرا یک اعتبار هزار میلیارد تومانی هم برای اجرایی سازی این سند در کل کشور به تصویب رسیده که به تناوب به همه استانها ابلاغ می شود و موضوع بعدی بحث چگونگی توزیع اعتبارات در همین جلسات بررسی می شود و با هماهنگی سازمان برنامه ریزی استانها و نمایندگی ولی فقیه در استان و ارشاد توزیع اعتبار و اجرایی سازی رصد می شود.

وی بیان کرد: نسبت به همه مباحثی که در جامعه در حال وقوع است شورای فرهنگ عمومی رویکرد فعالانه و جدی دارد به طور مثال، موضوع سگ گردانی که بسیار ناپسند است یا حجاب و عفاف مباحثی است که شورا در مورد آنها بحث کرده حتی بیانیه صادر کرده است.

انتهای پیام/