بختیاری گفت: 10 هزار واحد مسکونی تا پایان سال برای مددجویان کمیته امداد احداث می شود.


به گزارش سفیرافلاک، سید مرتضی بختیاری صبح امروز در جلسه شورای مسکن که در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: همدلی ها در سطح استان مایه برکت است و دست قدرتمند الهی در جایی ظاهر می شود که در کنار هم باشیم، با تلاش هایی که در لرستان صورت گرفته، رتبه استان تغییر جدی داشته و ارتقا یافته است.

وی افزود: با توجه به تورم و مشکلات اقتصادی ولی کمک به نیازمندان همچنان ادامه دارد و خیران زیادی در این مسیر همراه هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به موضوع مسکن، تصریح کرد: در همین راستا با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) ساخت یک میلیون مسکن تفاهم شده که ۵۰۰ هزار واحد به صورت ۳۰ ماهه اجرا و ساخته می شود که اقدامات در این راستا هم رضایت رهبری را در پی داشته و هم دولت حمایت قاطع در این راستا دارد.

وی افزود: همچنین در بحث نهضت ملی مسکن، ۲۳۲ هزار نفر از مددجویان ثبت نام کردند ولی واریزی وجه ۴۰ میلیون تومانی لغو و فقط ۱۰ هزار تا مانده و نامه ای که پیگیری شد، در نهایت منجر به این شد که ۴۰ میلیون برای ثبت نام مددجویان لازم نباشد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور تصریح کرد: علاوه بر این نیز ساخت ۴۰ هزار واحد تفاهم نامه با بسیج سازندگی داریم که باید در روستاها احداث شود و تاکنون ۲۳ هزار تا ثبت نام شده و بخش عمده ای پروانه گرفتند و این بخش شامل حال خانواده های دو نفر کمتر هم می شود به طوری که با کمک بسیج سازندگی تا پایان سال آینده هیچ مددجوی روستایی بدون مسکن نداریم.

بختیاری گفت: ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن با بنیاد مستضعفان قرارداد داریم و خدمات خوبی برای محرومان در نظر گرفته شده که تا پایان امسال انجام می شود و پیشرفت خوبی دارد و اگر تا پایان امسال این ۱۰ هزار واحد ساخته شود، ۱۰ هزار واحد دیگر هم تفاهم نامه می شود که ساخته شود.

وی بیان کرد: ۳۶۰ هزار واحد هم تفاهم نامه در راستای جهش مسکن داریم که از چهار میلیونی که قرار است ساخته شود، طی چهار سال احداث گردد که ۱۲۰ هزار واحد در روستاها و مابقی برای شهر است.
انتهای پیام/