نظری گفت: طرح حامیم آماده کردن دانشجویان برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است.

به گزارش سفیرافلاک، علی نظری ظهر امروز در اختتامیه طرح حامیم که در دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد برگزار شد، اظهار داشت: نخبگان دانشگاهی آینده سازان تمدن نوین اسلامی هستند و باید دانشجویان را برای ساختن تمدن نوین اسلامی آماده کنیم که در این راستا طرح حامیم آماده کردن دانشجویان برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است.

وی افزود: انسان می تواند تمدن ایجاد کند که برای این مهم لازم است ابتدا دانشجویان خود را بشناسند و آن گاه خالق جهان را خواهند شناخت.

رییس دانشگاه لرستان با اشاره به قیام عاشورا، گفت: امام حسین (ع) برای راهنمایی بشریت جان خود را تقدیم نمود و برای قیام ماندگار عاشورا آنگونه اقدام کرد که تا همیشه تاریخ ماندگار باشد.

نظری بیان کرد: با الگو گیری از ائمه اطهار مخصوصا امام حسین(ع) راه روشن زندگی را پیدا خواهیم کرد و برای اینکه ماندگار باشیم باید در مسیر اسلام و برای اسلام گام برداریم.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام فتاحی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) گفت: طرح حامیم فرهنگ اسلام ناب محمدی را به دانشجویان نشان می دهد که این طرح با ندای رهبری در کشور آغاز شد و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ادامه طرح حامیم در سالهای آینده تاثیر گذار خواهد بود، اظهار داشت: این طرح همدلی و همفکری را در بین دانشجویان نهادینه می کند و دانشجویان را با تهاجم فرهنگی دشمن آشنا می کند.

لازم به ذکر است که در این مراسم از خانواده شهید سهراب مصطفایی از شهدای انقلاب، خانواده شهید خبرنگار محمود صارمی، خانواده شهید عبدالزهرا بحرانی و خانواده اولین شهید سلامت لرستان شهیده زهرا شیرویه تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/