مرادی با اشاره به ضرورت بهره گیری از دانش روز کشاورزی و دامپروی، گفت: گاوداری ۶ هزار رأسی درب گنبد کوهدشت احداث می شود.

به گزارش سفیرافلاک، محمد مرادی ظهر امروز در جلسه بررسی احداث گاوداری شش هزار رأسی درب گنبد کوهدشت، اظهار داشت: بحث کشاورزی و اولویت آن در کوهدشت واستان لرستان از مهمترین موضوعات قابل توجه این استان و شهرستان است.

وی با اشاره به ضرورت بهره گیری از دانش روز کشاورزی و دامپروی، افزود: در زمینه اشتغالزایی و راه اندازی یک پروژه اقتصادی تلاش و همت، یک موضوع است و دانش و علم روز در این خصوص یک موضوع مهم دیگر به شمار می رود.

فرماندار کوهدشت عنوان کرد: ما باید به سمت به روز رسانی دانش کشاورزی و دامپروری برویم، با پیگیری‌های نماینده مجلس و اراده مردم برای آینده شاهد یک تحول در حوزه دامپروری دراین شهرستان با حمایت ستاد اجرایی حضرت امام (ره) خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت سرمایه گذاری در کوهدشت مساعد است، تصریح کرد: در راستای راه اندازی پروژه های اشتغالزایی نیازمند یک اراده جدی در اجرا و سرعت آن هستیم.

وی افزود: در منطقه درب گنبد کوهدشت همه شرایط برای راه اندازی گاوداری شش هزار رأسی وجود دارد.

مرادی گفت: نیروی انسانی متخصص، آب و خاک و امکانات برق و جاده … از جمله امکانات زیر ساختی مناسبی است که شرایط مساعد را برای اجرای پروژه فراهم نموده است.

فرماندار کوهدشت بیان کرد: همه دستگاه‌های اداری و اجرایی شهرستان واستان پای کار هستند و انتظار داریم ستاد اجرایی هم با نگاه مثبت اقدام به اجرای طرح کند و حداکثر دانش روز در این حوزه به کار گیری شود.

وی گفت: از دیگر مزیت های این طرح ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و صادرات فرآورده های گوشتی و لبنی به کشور عراق است و همچنین این طرح در صورت اجرا به صورت مستقیم ۲۰۰نفر اشتغالزایی دارد.

مرادی بیان کرد: این طرح باعث تحرک اقتصادی و امنیت غذایی و همچنین باعث ایجاد صنایع کوچک در کنار آن خواهد شد و مردم محلی هم ترغیب به سرمایه گذاری می شوند.

انتهای پیام/