سالاروند گفت: سیستم پایش آنلاین هوشمند در مناطق تحت مدیریت و تالاب‌های استان لرستان اجرا می شود.


علی سالاروند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: سیستم پایش مناطق حفاظت شده از روش سنتی به سیستم آنلاین و هوشمند تغییر یافته که هدف از این کار نظارت و رصد لحظه ای از مناطق تحت حفاظت است.

وی افزود: از دیگر اهداف این طرح، جبران کمبود محیط بان و حفاظت بیشتر از مناطق تحت مدیریت است که دوربین های نصب شده در این مناطق قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه و بالاترین زوم را دارند و مرکز مانیتورینگ آن در همه پاسگاه های محیط بانی و ادارات محیط زیست لحظه به لحظه رصد و کنترل می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان تصریح کرد: در همین راستا پنج منطقه حفاظت شده بیشه دالان، سفید کوه ازنا، سفید کوه خرم آباد، اشترانکوه و تالاب های پلدختر در مرحله اول تحت پوشش سیستم هوشمند پایش قرار می گیرند که تاکنون در تالاب بیشه دالان و منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد کار انجام شده است.

سالاروند بیان کرد: در سایر مناطق مطالعات مکان یابی انجام شده و زیر ساخت ها برای تجهیز این سیستم مهیا گردید که ظرف حتی کمتر از دو ماه آینده این سیستم در همه مناطق تحت مدیریت و تالاب‌های استان اجرایی خواهد شد. برای اجرای این طرح بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال هزینه می شود.

انتهای پیام/