مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: ۶۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس از استان لرستان برای بازگشت زائران اربعین به مرزهای مهران، خسروی و شلمچه اعزام شده است.

مرتضی  شیروانی در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک در رابطه با اقدامات انجام شده برای بازگشت زائران لرستانی از پیاده‌روی اربعین اظهارداشت: با توجه به اینکه لرستان معین مرز مهران است بنا به دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌های سازمان، برنامه‌ریزی انجام گرفته و ناوگان استان با تمام ظرفیت آماده خدمت رسانی به زائران است.

 وی افزود: در صورت ضرورت و اعلام نیاز استان ایلام بلافاصله ناوگان برای بازگشت زائران اعزام می‌شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: در این روزها براساس دستور ستاد اربعین مبنی بر اعزام ناوگان خالی تاکنون ۶۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس از استان لرستان به مرزهای مهران، خسروی و شلمچه اعزام شده است.

وی بیان کرد: از مبدا شهرهای استان لرستان به مرز مهران از بامداد پنجم شهریور ماه تا ساعت ۲۴ مورخ هجدهم شهریور ماه ۱۴۲ دستگاه اتوبوس اعزام و با اعزام آنها ۴ هزار و ۹۲۸ مسافر جابجا شده است.

شیروانی با بیان اینکه در ایام مذکور ۲۹۰ دستگاه مینی بوس به مرز اعزام شده است گفت: ۴ هزار و ۷۷۷ زائر توسط این مینی بوس‌ها به مرز اعزام شدند.

وی تعداد سواری های به کارگیری شده در این ایام را ۱۵ دستگاه برشمرد و خاطرنشان کرد: ۵۲ نفر نیز از طریق این سواری‌ها راهی پیاده روی اربعین شدند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان مجموع ناوگان اعزامی استان را ۴۴۷ دستگاه اتوبوس و مینی بوس برشمرد و گفت: تاکنون ۹ هزار و ۷۵۷ مسافر از طریق این ناوگان اعزام شده‌اند. همچنین ۳۵ تیمراه و ترابری در محورها و پایانه‌ها وظیفه نظارت بر روند جابجایی مسافران و تسهیل در تردد ایمن را برعهده دارند.

وی بیان کرد:برای بازگشت زائران، مدیریت ناوگان تابع تصمیمات قرارگاه عملیاتی حمل و نقل کشور است و همه تلاش بر این است که زائران بدون معطلی و کمترین دغدغه به محل اقامت خود منتقل شوند.

انتهای پیام/