جلوه هایی ناب از مهمان نوازی مردم عراق در اربعین این روزها بسیار دیدنی است و مردم عراق در پذیرای از زائران حسینی سنگ تمام گذاشتند.

به گزارش سفیرافلاک، پیاده روی بزرگ اربعین سرشار از جلوه های ناب اتحاد و همبستگی است، سرتاسر مسیر نجف تا کربلا و دورتر از شهرهایشان به رسم مهمان نوازی به استقبال آمده اند و با هر آنچه که در توان دارند از زائران حسینی پذیرایی می کنند.

در طول مسیر از کودکان گرفته تا جوانان و پیرزنان و پیرمردان، همه دارایی خود را در طبق اخلاص گذاشته و با خرما، آب، نان، میوه و خوراکی های محلی از زائران پذیرایی می کنند حتی برخی از آنها ماساژ دادن پای زائران و یا واکسن زدن کفش های زائران امام حسین(ع) را افتخاری بزرگ می دانند.

برایشان فرقی نمی کند چه کسی قرار است با این خوراکی ها پذیرایی شود، مهم این است که با عشق به سیدالشهدا(ع) و با نهایت اخلاص و ارادت اوج مهمان نوازی را به نمایش می گذارند که این مهمترین جلوه های ناب پیاده روی اربعین است.

عشق به امام حسین(ع) در سینه همه شیعیان می جوشد

مردم عراق در ایام اربعین، منازل خود را در اختیار زائران حسینی قرار می دهند و از زائران می خواهند تا با رفتن به منزلشان و استراحت بتوانند به راه ادامه دهند و از همین پذیرایی هم بتوانند ارادت خود را به مولا نشان دهند.

شکی نیست که عشق به امام حسین(ع) در سینه همه شیعیان قرار دارد و این حب سبب شده تا امروز مردم عراق در ایام اربعین پذیرای زوار سیدالشهدا(ع) باشند و سالهاست که عراقیها در این ایام برای زائران سنگ تمام می گذارند.

یکی از مهمترین پیام های اربعین، اتحاد و همبستگی بین ملتها خصوصا ایران و عراق است و دشمن مدتهاست بر این موضوع تمرکز کرده تا با تفرقه افکنی بتواند این اتحاد را خدشه دار کند.

تلاش دشمن برای خدشه دار کردن مراسم اربعین

طی دو سال گذشته با شیوع بیماری کرونا پیاده روی اربعین به شکل گسترده برگزار نشد و امسال پس از مدتها حسرت زیارت، پیاده روی اربعین برقرار گردید و خیل عظیم عاشقان حسینی برای حضور در این سفر معنوی حاضر شدند اما طی روزهای گذشته به دلیل ازدحام جمعیت در مرزها و احتمال بروز مشکلاتی که ممکن بود رخ دهد، مرزها بسته شد.

از همین رو دشمنی که بازتاب و صحبت از این اجتماع عظیم برایش سخت بود حالا خود را دلسوز نشان داده است در حالی که هدف اصلی دشمنان، تفرکه افکنی و وارونه جلوه دادن این همایش بزرگ است.

مردم عراق در حد توان همه امکانات خود را در اختیار زائران قرار داده اند ولی خیل مشتاقان اربعین بسیار بیشتر از آنچه که انتظار می رفت دیده می شود، خادمان عراقی در تصاویر ارسالی از سوی زائران نشان دادند که برای زائران سنگ تمام می گذارند.

اگرچه برخی تلاش داشتند تا فضا را ملتهب نشان دهند ولی دولت و مسئولان سریعا برای جلوگیری از مشکلات اقدام نمودند.

میزبانی خوب مردم عراق

امیرعلی حیدر امیری، کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: مراسم اربعین امسال با وجود گرمای هوا، ازدحام جمعیت در پشت مرزها و سمپاشی عدیده رسانه های معاند در حال برگزاری است، با توجه به اینکه طی چند سال به خاطر کرونا این مراسم دچار وقفه شد اما امسال ارادتمندان حسینی دسته دسته برای زیارت عتبات عالیات رفتند.

وی با اشاره به مهمان نوازی عراقی‌ها، افزود: مردم عراق عاشقانه به استقبال زائران می آیند و راهپیمایی بزرگ اربعین را نشانه آخرالزمان و بیعت با امام عصر(عج) می دانند از همین رو مردم عراق در ایام اربعین هرآنچه در توان دارند در طبق اخلاص می گذارند.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا گفت: این اقدام در واقع نماد امت واحده بودن در حال شکل گیری، جهانی شدن و نوید بخش تمدن نوین اسلامی است چرا که ملت عراق در روزهای اربعین خالصانه از لشگر حسینی استقبال می کنند و دشمنان از وحدت، تواضع و خدمت و همچنین روابط بین دو ملت ایران و عراق به وحشت آمده و با تمام دسیسه، فتنه، نیرنگ و شیطنت به میدان آمدند.

امیری بیان کرد: دشمنان این روزها کلیپ ها و فیلم های تفرقه افکنانه ای را به منظور ایجاد خدشه در این حرکت تهیه کرده اند اما در مجموع مردم عراق نشان دادند استقبال کننده و میزبان خوبی برای زائران اربعین هستند و این فتنه ها در آنها اثری ندارد و هرجه جلوتر می رویم میزان ارادت این امت به امام حسین(ع) و امام زمان(عج) بیشتر می شود.

پیاده روی اربعین، دنیا را تحت تاثیر قرار داده است

وی با بیان اینکه دشمن می خواهد با تحت الشعاع قرار دادن این مراسم و  اتحاد ملت های مسلمان، مردم را دچار اشتباه و انحراف کند، عنوان کرد: مردم راه خود را به خوبی پیدا کرده و به دستورات ولی امر مسلمین توجه دارند اما به شیطنت دشمن توجهی ندارند و این حرکت اربعین، دنیا را تحت تاثیر قرار داده است.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا خاطرنشان کرد: هیچ طوفانی نمی تواند ملت های مسلمان را در حرکت اتحاد دچار مشکل کند و ارتباط بین ملت ایران و عراق نشان از حب به امام حسین(ع) است.

وی اظهار داشت: همه اینها برمی گردد به رشادت رزمندگان به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی که به ملت عراق جدای از دین و مذهب، خدمت کرد و امروز همگی در ایام اربعین مشغول خدمت رسانی هستند.

انتهای پیام/