رجایی گفت: با وضعیت منابع موجود در لرستان، تامین آب شرب در پاییز پیش رو بسیارنگران کننده است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای لرستان، شاپور رجایی اظهار داشت: باتوجه به گزارشات ارائه شده از وضعیت منابع آب و بررسی‌های صورت گرفته، کاهش بارش در دو سال گذشته باعث شده که امروز شاهد افت شدید منابع آب باشیم به طوری که تامین آب شرب لرستان در پاییز پیش‌رو بسیار نگران کننده است.

و افزود: در بازدید میدانی که از کوهدشت و رومشکان انجام شد، کاشت این حجم از محصولات آبدوست مانند ذرت و با توجه به وضعیت وخیم منابع آب این شهرستان‌ها که هر لحظه میزان افت و کاهش منابع آبی در حال نزدیک شدن به یک فاجعه زیست محیطی است، به طور ویژه با تهیه گزارشی از عوامل موثر در رسیدن این مناطق به وضعیت کنونی و راهکارهای موجود بمنظور بهبود به حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب ارسال گردد تا در اولین فرصت به اطلاع وزیر محترم نیرو اقدامات لازم صورت گیرد.

رجایی با اشاره به اهمیت بروزرسانی آمار و اطلاعات منابع آب شرب در استان و اشتراگذاری داده‌ها، تاکید کرد: همکاری آب منطقه‌ای و آب وفاضلاب و برگذاری مستمر جلسات و تبادل اطلاعات در شرایط موجود لازمه موفقیت و پیشبرد اهداف‌ آبی در لرستان خواهد بود.

وی بیان کرد: نسبت به شناسایی ظرفیت چاههای کشاورزی وسایر منابع تامین آب شرب در شرایط بحرانی با احتمال مواجهه با کمبود آب شرب در سال آبی پیش روتحلیلی از روند تغییرات فصلی از نظر کمی وکیفی منابع آبی موجود مقدار کمبود آب وزمان مواجه با آن وراهکارهای جبران کمبود آب اقدام وبه حوضه آبریز کرخه ومرزی غرب ارسال نمایید .

رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب در مورد اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل و تجهیز ایستگاه‌های هیزومتری استان در حوزه کرخه گفت: در کوتاه‌ترین زمان برای تامین اعتبار و پرداخت مطالبات ایستگاه اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/