مسئول موکب ثار الله شهرستان سلسله با بیان اینکه موکب مردمی ثارالله شهرستان سلسله در ایام پیاده روی اربعین در کربلا مستقر است گفت: در این موکب خدمات مختلفی به زائران ارائه می شود.

به گزارش سفیر افلاک، مجید ولی پور عصر امروز در محل برپایی این موکب در کربلای معلی و در جمع خبرنگاران اظهارداشت: موکب مردمی ثارالله شهرستان سلسله از ۱۶ شهریور ماه امسال فعالیت خود را در مدرسه الاسره کربلا آغاز کرده است و خدمات این موکب شامل ایستگاه صلواتی، مسائل فرهنگی، غرفه کودکان، غرفه شهدا، پذیرایی سه وعده و میان وعده و پاسخ به سوالات شرعی است.

وی با بیان اینکه در شب اول فعالیت موکب ثارالله ۷۰۰ نفر اسکان یافتند افزود: بیش از هزار زائر نیز روز نخست در موکب پذیرایی شدند.

مسئول موکب ثارالله شهرستان سلسله ضمن قدردانی از مردم شهرستان سلسله به جهت کمک‌های مادی و معنوی که به این موکب کرده اند گفت: در موکب سلسله پزشک متخصص خانم و آقا حضور دارند.

وی تصریح کرد: علاوه بر خدمات بهداشتی ما سال ۹۸ یک حمام پیش ساخته را نیز در مدرسه داشته‌ایم که همچنان مستقر است.

ولی پور خاطرنشان کرد: برای پاسخ به سوالات شرعی نیز زوار چهار روحانی در موکب حضور دارد.
وی اظهارداشت: سال گذشته دو آبسرد کن ۵۰۰ لیتری به مبلغ ۷۵ میلیون تومان خریداری شدکه امسال با وجود کمبود یخ در کربلا خوشبختانه موکب ثارالله به دلیل وجود دو آبسردکن با مشکلی مواجه نداشت.
وی افزود: موکب مردمی ثارالله تنها مختص به زوار شهرستان سلسله نیست و سال ۹۸ در این موکب به زوار بیش از ۱۶۵ شهرستان کشور خدمات ارائه شد، امسال نیز از شهرستان‌های مختلف زائر داشته‌ایم.

انتهای پیام/