میر گفت: طرح جهش تولید در ۳۵٠هزار هکتار ازدیمزارهای لرستان اجرا می شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، مجتبی میر اظهار داشت: طرح جهش تولید از سال زراعی گذشته در استان برای اولین بار ابلاغ و اجرا شد و با توجه به خشکسالی وتنش های اقلیمی اما عملکرد استان در سال اول زراعی در بعضی از نقاط استان بسیار رضایت بخش بود.

وی افزود: لرستان در بخش اراضی دیم دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی است که با اجرایی کردن طرح جهش تولید می توانیم این ظرفیت را تبدیل به فرصت در جهت توسعه واشتغال پایدار در بخش کشاورزی کنیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: درطرح جهش تولید دردیمزارها دراستان۳۵۰ هزار هکتار درنظر گرفته شده که با ارائه برنامه‌ریزی و سرفصل های مناسب در حال اجرایی کردن این طرح هستیم وطبق پیش بینی های کارشناسانه در سال ۱۴٠۱و۱۴٠۲ شرایط مناسب برای توسعه این طرح وجود دارد.

میر بابیان اینکه در راستای اجرایی کردن طرح جهش تولید دردیمزار نیاز به مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)است، گفت: برای تحقق وتوسعه این طرح فارغ از تحقیق، مطالعات وآموزش نیازمند امکانات واعتبارات هستیم که ستاد اجرایی فرمان امام در این زمینه سود تسهیلات ارزان قیمت و همچنین درحوزه ادوات کشاورزی و سایر یارانه‌ها برای کشاورزان و بهره وران درنظر گرفته است و دراین شرایط امیدواربه تحقق آن هستیم.

انتهای پیام/