ابراهیمی گفت: بیش از ۱۳۰۰ واحد کوچک و بزرگ اقتصادی برای دریافت تسهیلات معرفی شده است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، سیروس ابراهیمی اظهار داشت: در مصوبات سفر رئیس جمهور به استان لرستان موضوع راه اندازی واحدهای تولیدی مورد تاکید قرار گرفت که استفاده از اعتبارات موجود در بحث رونق تولید یکی از مهمترین منابع قابل اتکا در این رابطه به شمار می رود.

وی افزود: طبق بررسی های صورت گرفته در رابطه با تسهیلات پرداختی به واحدهای اقتصادی استان، بانک های ملت و صادرات به عنوان بانک‌های عامل عملکرد بسیار خوبی در این رابطه داشته‌اند که لازم است سایر بانک‌ها نیز با تسهیلگری، در این رابطه بیشتر کمک کنند.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: مقرر شد بانک های عامل در یک بازه زمانی ۱۵ روزه نسبت به بررسی پرونده های تشکیل شده جهت پرداخت تسهیلات اقدام کنند و گزارش اقدامات صورت گرفته را در پایان زمان مقرر ارائه دهند که عمده طرح های اقتصادی تعریف شده در بحث جذب اعتبارات از محل رونق تولید، در حوزه های گردشگری، صنایع دستی، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت استان گنجانده می شود. 

وی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور تسهیل گری در روند پرداخت تسهیلات به واحدهای اقتصادی، بانکهای عامل و دستگاههای اجرایی نسبت به معرفی کارشناس مربوطه برای پاسخگویی به مطالبات و پیگیری پرونده های متقاضیان اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از هزار و ۳۰۰ واحد کوچک و بزرگ اقتصادی استان برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده‌اند که بخش عمده‌ای از آنها وام دریافت کرده و مابقی نیز در مرحله تشکیل پرونده هستند و به زودی از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.

ابراهیمی افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته در جهت تسهیل در پرداخت ها توسط بانک های عامل، انتظار می رود تمامی واحد های تولیدی معرفی شده به بانک ها در حوزه تبصره ۱۸ تا پایان ماه تسهیلات مورد نیاز را دریافت کنند.

انتهای پیام/