رشیدی ضمن تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس، گفت: در این ایام ۲۰ تیم بهداشتی و درمانی به مناطق محروم لرستان اعزام و برنامه های دفاع مقدس در ۳۶ مرحله آسیب زای استان اجرا می شود.


به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ پاسدار محسن رشیدی ظهر امروز در نشست خبری ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و گرامیداشت یا و خاطره شهدا اظهارداشت: به مناسبت چهل و دومین سالگرد هفته دفاع مقدس در سال ۱۴۰۱ با شعار «ما مقاوم هستیم» به استقبال برنامه های این هفته می رویم.

وی با بیان اینکه چهارشنبه سی ام شهریور ماه به نام پیشکسوتان دفاع مقدس نام گذاری شده است، افزود: در این روز یک برنامه با حضور رهبر معظم انقلاب و فرماندهان ارشد در حسینیه حرم امام خمینی (ره) برگزار می شود، این برنامه که به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور پخش می شود، بناست از یک میلیون پیشکسوت تجلیل شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان عنوان کرد: از آنجا که امکان حضور جمع کثیری از پیشکسوتان در مرکز استان وجود ندارد از تعداد محدودی به عنوان نمونه دعوت به عمل می آید تا در این مراسم و در مصلی الغدیر خرم آباد حضور داشته باشند.

وی بیان کرد: در روز پنجشنبه ۳۱ شهریور ماه که به عنوان اقتدار نیروهای مسلح نام گذاری شده است، رژه نیروهای مسلح در مرکز استان و رژه موتوری در سایر شهرستانهای استان اجرا می شود.

رشیدی گفت: در روز پنجشنبه یک گفتگوی ویژه خبری با حضور یکی از فرماندهان ارتش از طریق رسانه ملی پخش می شود همچنین در روز جمعه فرماندهان لشکر ۸۴ به عنوان سخنران پیش از خطبه به ایراد سخنرانی می پردازند.

وی تصریح کرد: در روز جمعه از خانواده های شهدای سلامت در بین صلاتین تجلیل به عمل می آید به طوری که در هر شهرستانی که شهید سلامت داریم در همان شهرستان و در نماز جمعه از خانواده های آنها تجلیل می شود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه روز شنبه دوم مهر ماه ساعت ۸ صبح مراسم غبارروبی از گلزار شهدای استان انجام می گیرد، خاطرنشان کرد: ساعت ۸:۳۰ دقیقه نیز زنگ مقاومت در مدارس سطح استان نواخته می شود همچنین ساعت ۹:۳۰ دقیقه فرماندهان نیروهای مسلح و کارکنان ادارات با نماینده ولی فقیه در استان لرستان دیدار می کنند.

وی یکی دیگر از برنامه های هفته دفاع مقدس را اجرای سرود خیابانی در سطح شهرستانهای استان در روز شنبه دوم مهر ماه دانست و اظهارداشت: روز یکشنبه سوم مهر ماه نیز که به نام شهیدان، جانبازان و آزادگان و صلابت فخر آفرینان نام گذاری شده است، نیروهای مسلح در مراسم عزاداری رحلت پیامبر اکرم (ص) حضور پیدا می کنند همچنین در این روز نشست روشنگری با عنوان جهاد تبیین برگزار می شود.

رشیدی با اشاره به دیدار با خانواده شهدا در روز یکشنبه سوم مهر ماه، افزود: روز دوشنبه چهارم مهر ماه نیز از سربازان نیروهای مسلح در پادگان ها تجلیل به عمل می آید. همچنین در این روز کارگاه پدافند غیر عامل در استان برپا می شود.

وی عنوان کرد: در روز سه شنبه پنجم مهر ماه که به نام وحدت ملی، بصیرت دشمن شناسی و استاندارد نام گذاری شده با برنامه ریزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بیان کرد: در روز پنجم مهر ماه با جانبازان، آزادگان و ایثارگران دیدار به عمل می آید.

وی تصریح کرد: روز چهارشنبه ششم مهر ماه همایش بانوان انقلاب برگزار و همچنین در مرکز استان از بانوان دوران دفاع مقدس تجلیل به عمل می آید. همچنین در این روز مراسم دفاع مقدس در ۳۶ محله آسیب پذیر استان برگزار می شود.

رشیدی با اشاره به اینکه به مناسبت هفته دفاع مقدس ۲۰ تیم بهداشتی و درمانی همراه با داروی رایگان به مناطق محروم لرستان اعزام می شوند گفت: روز پنجشنبه هفتم مهر ماه نیر نشست صمیمانه نیروهای مسلح و مراسم نکوداشت فرماندهان نیروهای مسلح برگزار می شود.

انتهای پیام/