خادمی برای امام حسین(ع) حس و حال خودش را دارد، این روزها شیرینی خدمت به زوار کربلا، دل‌های عاشقان را به خدمت در مسیر بهشت، گره زده است.

به گزارش سفیرافلاک، اربعین که از راه می رسد دل هایی شیدایی روانه سفر عشق می شود و قدم در مسیری می نهند که انتهایش بهشت است، زائرانی که از هر جای دنیا حضور در پیاده روی را افتخار می دانند و به یاد اولین اربعینی که حضرت زینب(س) و اسرای کربلا راهی این سفر شدند، با پای دل قدم در این راه می گذارند.

زیارت صحن و سرای امام حسین(ع) و قدم زدن در بین الحرمین آرزوی هر شیعه است و سالهاست به برکت اربعین این سفر برای بسیاری از عاشقان حسینی فراهم شده تا بتوانند به زیارت عتبات عالیات بروند.

مکتب عاشورا و امام حسین(ع) به قدری در دنیا رو به گسترش است که در ایام شهادت امام حسین(ع) و اربعین نوای یا حسین در هر کجای دنیا طنین انداز می شود، همان حسینی که برای دین و ارزشهای دین جان خود را تقدیم کرد و امروز پس از گذشت قرنها سینه هایی که عشق به سیدالشهدا(ع) در آنها نفوذ کرده با حضور در این مراسم اعلام بیعت می کنند و نشان می دهند که آماده ظهور هستند.

در ایام اربعین هر صحنه ای زیبایی هایی منحصر به فردی دارد، از پیاده روی زائران حسینی گرفته تا خادمانی که با شور و شوق برای خدمت رسانی به زائران تلاش می کنند، فرقی ندارد چه خدمتی باشد مهم این است که می خواهند عشق و ارادت خود را به عزیز حضرت فاطمه(س) نشان دهند.

با آغاز پیاده روی اربعین موکبهای زیادی در داخل شهرهای کشور و شهرهای عراق برپا شده و هزاران نفر به عنوان خادم، نوکری زائران امام حسین(ع) را افتخار می دانند، یکی لباس زائران را که می دوزد، یکی کفش های خاکی و خسته راه را واکس می زند، خادم دیگری با زمزمه یا حسین غذای زائران را طبخ می کند و خلاصه هر خادمی قصه ای زیبا از خدمت به زائران دارد.

به عشق امام حسین(ع) خادمی می کنم

وارد یکی از موکبها می شویم که چندین خادم با صدای صلوات مشغول پخت غذا برای زائران هستند، محمدی یکی از خادمان این موکب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: زندگی در ایام اربعین حال و هوای دیگری دارد انگار همه دغدغه های دنیا کنار می روند و فقط عشق به حسین است که ما را امیدوار نگه می دارد.

وی افزود: هر سال به شوق رسیدن این ایام که حدود ۱۰ روز در این موکب به زائران خدمت کنم، روزها را سپری می کنم، هیچ چیزی در دنیا برایم لذت بخش تر از این نیست که این توفیق نصیبم شده تا بتوانم برای زائران امام حسین(ع) غذا طبخ نمایم.

این خادم لرستانی تصریح کرد: چند سال پیش مشکلی برایم پیش آمد و نذر کردم تا زنده ام ایام اربعین به زائران خدمت کنم و حالا هر ساله در ایام اربعین ساعتها با حضور در موکب به زائران خدمت می کنم و خستگی هیچ معنایی ندارد.

وی تصریح کرد: بهترین حسی که در این ایام دارم این است که وقتی به زائران خدمت می کنم همان حسی که بعد از زیارت دارم دوباره تداعی می شود و تاکنون دو بار به عتبات عالیات مشرف شدم و زیارت قبر امام حسین(ع) حال و هوایی دارد که با هیچ چیز قابل قیاس نیست.

خدمت به زائران حسینی، آرامش بخش است

رحیمی یکی دیگر از خادمان حسینی گفت: همه خادمان با نیت خدمت به زائران حسینی این روزها در موکبها مستقر شده اند و هر قدمی که برای زائران برداشته می شود قطعا اجر و پاداش دوچندانی دارد و همه دلدادگان حسینی سعی می کنند تا با خدمت رسانی به زائران بتوانند بخشی از خستگی را از آنها دور نمایند.

وی افزود: امسال توفیق حضور در مراسم پیاده روی اربعین را نداشتم و همین شد که تصمیم گرفتم با حضور در این موکب برای خدمت رسانی تلاش کنم و هر روز از صبح تا شب در این موکب مشغول خدمت رسانی هستم.

این خادم حسینی اظهار داشت: به جرات می توانم بگویم بهترین خاطرات زندگی من از همین خادمی است و خدمت به زائران حسینی آرامشی را به دنبال دارد که با هیچ چیزی در دنیا قابل قیاس نیست، این آرامش به نظرم به برکت امام حسین(ع) است و تا زنده ام در همین مسیر قدم برمی دارم.

خدمت رسانی بیش از ۱۵۰۰ خادم لرستانی در ایام اربعین

اصغر حقی پور مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: برای مراسم اربعین برای ۸۰ موکب فعال شده تا در این ایام بتواند به زائران خدمت رسانی نمایند که از این تعداد ۳۷ موکب در ورودی های استان مستقر می شوند و ۴۳ موکب هم در کربلا، نجف، کوفه و سامرا استقرار یافته اند  که تمهیدات لازم اندیشیده شده تا به بهترین شکل خدمات دهی صورت گیرد.

وی عنوان کرد: موکب داران از ۱۶ تا ۲۶ شهریور به زائران اربعین خدمات دهی می نمایند و در هر موکب حدود ۲۰ نفر به عنوان خادمان امام حسین(ع) حضور دارند و در مجموع بیش از هزار و ۵۰۰ نفر در این ایام به عنوان خادمان مشغول به خدمت هستند.

انتهای پیام/