قدمی گفت: در این مدت ۶۷۰۰ زائر اربعین حسینی در مکان‌های مشخص شده هلال احمر اسکان داده شدند.

محمد قدمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به خدمت هلال احمر اظهار داشت: برای مراسم اربعین ۳۰۰ نیروی امدادی مشغول به خدمت شدند که این افراد در ۳۴ مرکز امدادی و اداری تاکنون خدماتی را ارائه داده اند.

وی افزود: در این مدت ۴۰ دستگاه آمبولانس و خودروهای امدادی در ایستگاه سلامت و پایگاه های امدادی مستقر شده که ۴۸۰ نفر در این مدت به پایگاه های امداد و نجات مراجعه کرده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: در این مدت ۱۵۱ نفر از زائران در پایگاه های امداد و نجات اسکان یافتند، همچنین شش هزار و ۷۰۰ اسکان موقت نیز انجام شده و ۴۰۰ پتو و تعداد ۵۰۰ موکت در اختیار این افراد قرار داده شده است.

قدمی بیان کرد: از دیگر اقدامات انجام شده ارائه خدمات در فضای دوستار کودک و ایستگاه نقاشی و آموزش کمک های اولیه راهنمای زائرین به هشت هزار نفر بوده است و در این مدت از ۳۴ هزار زائر اربعین حسینی پذیرایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش سلامت نیز ارائه خدماتی از قبیل تست فشار، قند و پانسمان برای ۲۰ هزار و ۵۳۲ نفر صورت گرفته است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ۴۰ نفر از داوطلبان به کشور عراق جهت خدمت داوطلبانه اعزام شدند و یک پایگاه در مرز مهران مستقر شده است، علاوه بر این نیز یک تیم امدادی با خودرو به کشور عراق اعزام شد.

انتهای پیام/